UT Home
A.net/UT
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
UHSTCA Indoor Invitational
January 25th 2019 5662 South Cougar Lane, Kearns, Utah, 84118, United States
Report
Block
1 Followers
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2013 - (1 articles)
2014 - (1 articles)
2015 - (1 articles)
2016 - (1 articles)
2017 - (1 articles)
2018 - (1 articles)
2019 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
1
All
1
2017 Results - UHSTCA Indoor Invitational
Jan 24th 2017, 8:58pm
Search
2017 Results - UHSTCA Indoor Invitational
Published by
ResultsCentral
Jan 24th 2017, 8:58pm
Comments
Results: RunnerCard
Varsity - Mens
1.
Davis (UT)
71.5
2.
Syracuse
46
3.
American Fork
25
4.
Lone Peak
24
5.
Ogden
23
5.
Beaver
23
5.
Ogden
23
5.
Beaver
23
7.
Springville
22
8.
Olympus
20
9.
Northridge
17.5
10.
Salem Hills
15
11.
Desert Hills
14
11.
Bingham
14
11.
Desert Hills
14
11.
Bingham
14
13.
Riverton
13
13.
Copper Hills
13
13.
Riverton
13
13.
Copper Hills
13
15.
Westlake
12.5
16.
Weber
11
16.
Spanish Fork
11
16.
Weber
11
16.
Spanish Fork
11
18.
Maple Mountain
9
19.
Bountiful
8
19.
Skyridge
8
19.
Bountiful
8
19.
Skyridge
8
21.
Timpanogos
7
22.
Viewmont
4
22.
Alta
4
22.
Manti
4
22.
Layton
4
22.
Viewmont
4
22.
Alta
4
22.
Manti
4
22.
Layton
4
26.
Orem
3
26.
Mountain View
3
26.
Lehi
3
26.
Orem
3
26.
Mountain View
3
26.
Lehi
3
29.
Logan
1
29.
Pleasant Grove
1
29.
Logan
1
29.
Pleasant Grove
1
Varsity - Womens
1.
Davis (UT)
66
2.
Syracuse
64
3.
Provo
46
4.
Bingham
35
5.
Herriman
28
6.
Weber
26
7.
Westlake
23
7.
Box Elder
23
7.
Westlake
23
7.
Box Elder
23
9.
Bountiful
18
10.
Lone Peak
14
11.
Olympus
12
12.
Pleasant Grove
11
13.
Salem Hills
10
14.
Stansbury
7
14.
American Fork
7
14.
Stansbury
7
14.
American Fork
7
16.
Beaver
6
16.
Hillcrest
6
16.
Layton
6
16.
Beaver
6
16.
Hillcrest
6
16.
Layton
6
19.
Timpanogos
5
19.
Ogden
5
19.
Timpanogos
5
19.
Ogden
5
21.
Skyridge
4
21.
Maple Mountain
4
21.
Riverton
4
21.
Springville
4
21.
Skyridge
4
21.
Maple Mountain
4
21.
Riverton
4
21.
Springville
4
25.
Park City
3
26.
Wasatch
2
Mens Results
Womens Results
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
11
Dallin Draper
6.90a
Gold Medal Athletics
2.
12
Gabe Stock
7.06a
Gold Medal Athletics
3.
12
Bradley Earl
7.08a
Desert Hills
4.
10
William Prettyman
7.15a
Cheetahs Track Club
5.
12
Kalen Kester
7.18a
Green River
5.
12
Landon Maxfield
7.18a
Gold Medal Athletics
7.
11
Dominic Bentil
7.19a
Lone Peak
8.
12
Mckay Waite
7.28a
Mountain View
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
11
Dallin Draper
7.02a
Gold Medal Athletics
2.
10
William Prettyman
7.13a
Cheetahs Track Club
3.
11
Dominic Bentil
7.18a
Lone Peak
4.
12
Bradley Earl
7.18a
Desert Hills
4.
12
Landon Maxfield
7.18a
Gold Medal Athletics
6.
12
Kalen Kester
7.20a
Green River
7.
12
Mckay Waite
7.21a
Mountain View
8.
12
Gabe Stock
7.23a
Gold Medal Athletics
9.
-
Nathan Mumford
7.25a
American Fork
10.
10
Nathan Kaufusi
7.26a
Syracuse
11.
12
Riley Swaney
7.28a
Desert Hills
12.
12
Mark Rockwood
7.29a
Gold Medal Athletics
13.
10
Silas Young
7.31a
Stansbury
14.
17-18
Keivontae Washington
7.35a
Quickfeet
15.
11
Carson Smith
7.36a
Layton
16.
11
Sean Holloway
7.39a
Gold Medal Athletics
17.
11
Brach Davis
7.42a
Olympus
18.
12
Seth Rosier
7.43a
Weber
19.
12
Adam Selk
7.43a
Olympus
20.
11
Ethan Belot
7.44a
Maple Mountain
21.
11
Achebo Somtochukwu
7.44a
Mercury Track of Utah
22.
11
Oaklan Jenkins
7.45a
Rock Springs
23.
12
Joey Culas
7.45a
Westlake
24.
12
Alex Mcdougal
7.46a
Orem
25.
11
Clayton Schmidt
7.46a
Skyridge
26.
10
Blain Ballard
7.47a
Westlake
26.
12
Ryan Orton
7.47a
Northridge
28.
12
Landon Baird
7.47a
Davis (UT)
29.
12
Wyatt Owen
7.48a
Minico
30.
12
Jamin Peacock
7.49a
Gold Medal Athletics
31.
10
Tanner Schulz
7.49a
Sky View
31.
11
Jared Kobbe
7.49a
Riverton
33.
12
Brydin Daniels
7.50a
Cyprus
34.
-
Dylan Clements
7.50a
Unattached
35.
12
Dylan Gibson
7.51a
Bingham
36.
11
Xakai Harry
7.53a
Davis (UT)
37.
12
Peter O'Brien
7.55a
Olympus
38.
12
Hunter Munk
7.55a
Bountiful
39.
11
Jadin Afuvai
7.55a
Cheetahs Track Club
40.
10
Aj Keil
7.56a
Herriman
41.
11
Tanner Cannon
7.56a
Springville
42.
12
Mason Draper
7.57a
Unattached
43.
Mitchell Wright
7.57a
Unattached
44.
10
Timothy Kitiona
7.57a
Olympus
45.
10
Porter Ellis
7.59a
Lone Peak
46.
12
Jayden Price
7.60a
Orem
47.
11
Davin Olsen
7.61a
Bingham
48.
10
Connor Lehr
7.62a
Northridge
48.
11
Kayden Hossfield
7.62a
Olympus
50.
11
Tyler Strong
7.62a
Springville
51.
12
JT Pontious
7.63a
Maple Mountain
52.
-
Logan Orr
7.63a
Corner Canyon
53.
12
Cameron Clark
7.65a
Fremont
53.
-
Jadyjn Roberts
7.65a
Timpanogos
55.
10
Braedon Wissler
7.65a
Bingham
55.
10
Erick Salcido
7.65a
Rock Springs
57.
8
Sidney Steen
7.65a
Cheetahs Track Club
58.
12
Noel Lokiru
7.65a
Olympus
59.
12
Trey Young
7.66a
Beaver
60.
13-14
Gene Nelson Jr
7.66a
Cheetahs Track Club
61.
Connor Rigtrup
7.67a
Unattached
62.
12
Benjam Hartvigsen
7.67a
Cheetahs Track Club
63.
11
Randy Vasquez
7.67a
Viewmont
64.
12
Theo Burdette
7.68a
Westlake
65.
11
Dawson Stokes
7.69a
Maple Mountain
66.
17-18
Aedan Glover
7.69a
Mercury Track of Utah
67.
11
Kyle Cacho
7.70a
Green River
68.
11
Gavin Westside Young
7.70a
Desert Hills
69.
10
Gohki Tsuchida
7.71a
Quickfeet
70.
Kaden Jolley
7.72a
Unattached
71.
12
Sean Salisbury
7.73a
Logan
72.
12
Braxton Geary
7.73a
Springville
72.
10
Haydn Sandstrom
7.73a
Gold Medal Athletics
74.
12
Nathan Nielson
7.73a
San Juan
75.
12
Tyler Eteuati
7.73a
Cheetahs Track Club
76.
12
David Taylor
7.73a
Gold Medal Athletics
77.
15-16
Kasey Hong
7.75a
Mercury Track of Utah
78.
10
Damon Longfellow
7.76a
Rock Springs
79.
11
Jonathan Thomas
7.76a
Timpanogos
80.
10
Dylan Reaves
7.77a
Northridge
81.
11
Drew Larkin
7.77a
Desert Hills
81.
11
Isaiah Smith
7.77a
Uintah
83.
10
Raymond Huang
7.78a
Rock Springs
84.
11
Drew Grossnickle
7.78a
Rock Springs
85.
11
Nick Kautzman
7.78a
Rock Springs
86.
12
Kyler Palmer
7.79a
Mountain View
87.
10
Mekelee Gautavai
7.80a
Cheetahs Track Club
88.
11
Ezequiel Herrera
7.81a
Minico
89.
12
Patrick Hickerson
7.82a
Lander Valley
90.
12
Julian Chavez
7.82a
Cheetahs Track Club
91.
10
Kevin Mei
7.82a
Rock Springs
92.
11
Jason Schmidt
7.83a
Viewmont
93.
12
Porter Birchum
7.83a
Bonneville
94.
10
Cortland Adair
7.84a
Northridge
95.
10
Josh Miller
7.84a
Davis (UT)
95.
-
Kaleb Ashdown
7.84a
Timpanogos
97.
12
Nathan Novilla
7.87a
Westlake
98.
10
Cooper Kenney
7.87a
Desert Hills
98.
12
Sawyer Pierce
7.87a
Olympus
100.
12
Charlie Walker
7.88a
Olympus
101.
12
Brenden Lapp
7.89a
Rock Springs
102.
12
Caleb Hoggan
7.90a
Bountiful
103.
12
Sam Rogers
7.90a
Lander Valley
104.
11
Joshua Funk
7.91a
Davis (UT)
105.
12
Max Gruber
7.91a
West
106.
Bronson Bowden
7.92a
Unattached
107.
9
Brandon Gammage
7.92a
Bingham
108.
12
Jeylani Hussein
7.93a
West
109.
10
Jacob Hansen
7.94a
Timpanogos
110.
11
Chris Ohman
7.94a
Springville
110.
9
Grant Warner
7.94a
Park City
112.
Tyce Matheson
7.94a
Unattached
113.
11
Stephen Ormsby
7.98a
Provo
114.
12
Dawson Olsen
7.98a
Cyprus
115.
12
Timothy Eatchel
7.99a
Weber
116.
-
Hugo Jorgensen
8.00a
Timpanogos
117.
11
Aaron Miles
8.00a
Davis (UT)
118.
10
Jared Shipp
8.04a
Skyridge
119.
11
Seth Lester
8.04a
Evanston Senior
120.
10
Adam Smoot
8.05a
Bountiful
121.
10
Cris Periman
8.06a
Evanston Senior
121.
12
Nicholas Cannell
8.06a
Juab
123.
11
Kyle Henderson
8.08a
Uintah
124.
10
Mekhi Hammock
8.09a
Kearns
125.
11
Conner Wilkinson
8.10a
Lander Valley
126.
9
Dylan Christopherson
8.12a
Rock Springs
127.
-
Ethan Bringhurst
8.12a
Unattached
128.
12
Taylor Vandertoolen
8.13a
Olympus
129.
11
Jack Stout
8.15a
Rock Springs
130.
10
Caleb Wuthrich
8.15a
Davis (UT)
131.
9
Ben Anderson
8.16a
West Jordan
132.
12
Mohamud Hamadi
8.17a
West
133.
11
Harlan Benedict
8.19a
Evanston Senior
134.
10
Avery Sanford
8.19a
Northridge
135.
9
Payton Suitter
8.20a
Bingham
136.
10
Braden Doak
8.22a
Rock Springs
137.
Dylan Jensen
8.23a
Unattached
138.
10
Jayden Gardner
8.25a
Juab
139.
10
Christian Warner
8.26a
Olympus
140.
11
Nicholas Anderson
8.28a
Bingham
141.
12
Matthew Moser
8.29a
Salem Hills
142.
12
Timothy Nguyen
8.29a
Cyprus
143.
11
Jacob Lowell
8.31a
Olympus
144.
11
Brock Rigby
8.34a
Evanston Senior
145.
12
Samuel Li
8.34a
Provo
146.
12
Jordan Freitas
8.36a
Timpanogos
147.
9
Gabe Dayton
8.37a
Logan
148.
-
Colton Mansfield
8.38a
Lone Peak
149.
10
Eliot Sanders
8.40a
Olympus
150.
11
Colton Lindsay
8.42a
Timpanogos
151.
12
Taylor Christianson
8.46a
West Jordan
152.
10
Padon Lapp
8.49a
Rock Springs
153.
12
Jacob Uppencamp
8.49a
Provo
154.
12
Seth Staley
8.50a
Bingham
155.
12
Daniel Johnson
8.52a
West
156.
9
Justus Bradley
8.57a
Juab
157.
12
Austin Tilley
8.58a
Cyprus
158.
12
Riley Stringham
8.58a
Davis (UT)
159.
9
Garett Martinez
8.59a
Rock Springs
160.
9
Timothy Harlow
8.60a
Springville
161.
10
Everett Whitman
8.61a
Rock Springs
162.
10
Jay Erickson
8.61a
Evanston Senior
163.
11
Jake Hartline
8.62a
Salem Hills
164.
10
Dallin Melton
8.65a
Bingham
165.
11
Andrew Williams
8.65a
Herriman
166.
10
Dillon Fabricus
8.70a
Riverton
167.
9
Emmanuel Odogwu
8.73a
Rock Springs
168.
10
Isaiah Aila
8.83a
Olympus
169.
9
Preston Walker
8.90a
Bingham
170.
10
Fabian Zarate
8.91a
Cyprus
171.
10
Connor Wirtz
8.96a
West Jordan
172.
10
Sean May
8.99a
Provo
173.
9
Jared Polatis
9.02a
Bingham
174.
9
Mitchell Diede
9.03a
Riverton
175.
12
Yves Ballarini
9.22a
Riverton
176.
9
Wayne Weaver
9.33a
Bingham
177.
10
Tyson Davis
9.69a
Timpanogos
--
10
Max Salter
DNF
Mercury Track of Utah
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Hunter Woodhall
22.15a
Syracuse
2.
11
Dominic Bentil
22.23a
Lone Peak
3.
12
Bradley Earl
22.41a
Desert Hills
4.
12
Landon Maxfield
22.44a
Gold Medal Athletics
5.
11
Dallin Draper
22.46a
Gold Medal Athletics
6.
12
Gabe Stock
22.59a
Gold Medal Athletics
7.
10
Kam Radebaugh
22.85a
Gold Medal Athletics
8.
11
Sean Holloway
22.92a
Gold Medal Athletics
9.
-
Nathan Mumford
22.94a
American Fork
10.
12
Alex Mcdougal
22.96a
Orem
11.
10
Nathan Kaufusi
22.99a
Syracuse
12.
12
Mussa Mahitula
23.03a
Olympus
13.
10
Silas Young
23.04a
Stansbury
14.
12
Mckay Waite
23.04a
Mountain View
15.
17-18
Keivontae Washington
23.05a
Quickfeet
16.
11
Turner Koyle
23.06a
Gold Medal Athletics
17.
12
Dylan Gibson
23.19a
Bingham
18.
12
Tanner Kutterer
23.19a
Syracuse
19.
12
Dakota Tidwell
23.33a
Bingham
20.
12
Riley Swaney
23.40a
Desert Hills
21.
10
Connor Lehr
23.44a
Northridge
22.
12
Jade White
23.45a
Davis (UT)
23.
12
Sawyer Anderl
23.46a
Davis (UT)
24.
10
Porter Ellis
23.52a
Lone Peak
25.
10
Tanner Schulz
23.53a
Sky View
26.
12
Landon Baird
23.55a
Davis (UT)
27.
12
Kalen Kester
23.57a
Green River
28.
12
Taylor Macdonald
23.57a
Beaver
29.
11
Ethan Belot
23.69a
Maple Mountain
30.
12
Wyatt Owen
23.71a
Minico
31.
12
Brady Waldron
23.73a
Timpanogos
32.
12
Brydin Daniels
23.74a
Cyprus
33.
11
Jared Kobbe
23.74a
Riverton
34.
12
Joey Culas
23.79a
Westlake
35.
12
Adam Selk
23.81a
Olympus
36.
12
Ryan Orton
23.83a
Northridge
37.
11
Carson Smith
23.87a
Layton
38.
11
Brach Davis
23.89a
Olympus
39.
12
Luis Alvarez
23.89a
Hillcrest
40.
Mitchell Wright
23.94a
Unattached
41.
12
JT Pontious
23.95a
Maple Mountain
42.
12
Peter O'Brien
23.95a
Olympus
43.
-
Dylan Clements
23.96a
Unattached
44.
12
Jamin Peacock
24.01a
Gold Medal Athletics
45.
12
Samuel Soto
24.02a
Northridge
46.
11
Guillermo Cortes
24.04a
Northridge
47.
12
Cameron Clark
24.07a
Fremont
48.
12
Kohle Newbold
24.09a
Bountiful
49.
11
Davin Olsen
24.16a
Bingham
50.
-
Davis Wall
24.17a
Unattached
51.
-
Carl Pinegar
24.24a
Timpanogos
52.
10
Erick Salcido
24.24a
Rock Springs
53.
12
Brooklyn Hale
24.24a
Gold Medal Athletics
54.
-
Andrei Hinkley
24.26a
Wasatch
55.
11
Kyle Cacho
24.27a
Green River
56.
11
Oaklan Jenkins
24.27a
Rock Springs
57.
11
Dawson Stokes
24.27a
Maple Mountain
58.
10
Braedon Wissler
24.27a
Bingham
59.
10
Aj Keil
24.29a
Herriman
60.
12
Mason Draper
24.29a
Unattached
61.
11
Zane Meisner
24.30a
Big Piney
62.
12
Isaac Anawalt
24.32a
Logan
63.
17-18
Aedan Glover
24.32a
Mercury Track of Utah
64.
10
Xander Littlefield
24.34a
Stansbury
64.
12
Theo Burdette
24.34a
Westlake
66.
12
Porter Birchum
24.35a
Bonneville
67.
12
Garrett Schroeder
24.36a
Quickfeet
68.
12
Sean Salisbury
24.37a
Logan
69.
12
Hunter Taylor
24.37a
Woods Cross
70.
12
Ethan Graham
24.38a
Westlake
71.
10
Dylan Reaves
24.39a
Northridge
72.
11
Tanner Cannon
24.46a
Springville
73.
10
Haydn Sandstrom
24.47a
Gold Medal Athletics
74.
15-16
Kasey Hong
24.48a
Mercury Track of Utah
75.
10
Cooper Kenney
24.48a
Desert Hills
76.
12
Carter Hardy
24.52a
Davis (UT)
77.
12
David Taylor
24.53a
Gold Medal Athletics
78.
10
Johnathan Rangassamy
24.53a
Woods Cross
79.
12
Jacob Page
24.53a
Woods Cross
80.
12
Taylor Dallin
24.59a
Timpanogos
81.
Connor Rigtrup
24.60a
Unattached
82.
10
Damon Longfellow
24.74a
Rock Springs
83.
11
Tyler Strong
24.74a
Springville
84.
11
Hunter Hansen
24.76a
Rock Springs
85.
11
Chris Ohman
24.76a
Springville
86.
12
Kyler Palmer
24.77a
Mountain View
87.
11
Landon Miles
24.77a
Northridge
88.
12
Tyler Reeve
24.82a
Logan
89.
12
Taliesin Jessop
24.84a
Quickfeet
90.
10
Kevin Mei
24.86a
Rock Springs
91.
11
Randy Vasquez
24.87a
Viewmont
92.
12
John Shipp
24.94a
Woods Cross
93.
-
Matthais Dunn
24.95a
Davis (UT)
94.
Ammon Clark
24.96a
Unattached
95.
11
Julian Hsiang
24.96a
Provo
96.
10
Cole Goich
24.97a
Rock Springs
97.
11
Jared Jensen
25.02a
Quickfeet
98.
11
Austen Love
25.02a
Westlake
99.
12
Braxton Geary
25.05a
Springville
99.
Kaden Jolley
25.05a
Unattached
101.
10
Timothy Kitiona
25.09a
Olympus
102.
12
Noel Lokiru
25.09a
Olympus
102.
12
Patrick Hickerson
25.09a
Lander Valley
104.
10
Josh Miller
25.14a
Davis (UT)
105.
12
Jon Spencer
25.17a
Syracuse
106.
11
Seth Lester
25.17a
Evanston Senior
107.
11
Drew Larkin
25.22a
Desert Hills
108.
11
Ezequiel Herrera
25.23a
Minico
109.
12
Trey Young
25.25a
Beaver
110.
11
Jaeden Carnahan
25.25a
Rock Springs
111.
10
Cortland Adair
25.27a
Northridge
112.
11
Joshua Funk
25.28a
Davis (UT)
113.
12
Casey Hake
25.29a
Hillcrest
114.
12
Jeylani Hussein
25.29a
West
115.
11
Braden Miles
25.30a
Northridge
116.
11
Drew Grossnickle
25.31a
Rock Springs
117.
-
Matteus Correa
25.40a
Unattached
118.
11
Benjamin Marlette
25.41a
Bountiful
119.
12
Sam Rogers
25.43a
Lander Valley
120.
-
Conner Powell
25.43a
Layton
121.
-
Seth Dabb
25.44a
Unattached
122.
10
Raymond Huang
25.46a
Rock Springs
123.
12
Brett Christiansen
25.47a
Woods Cross
124.
12
Nicholas Cannell
25.47a
Juab
125.
-
Rocco Paduano
25.48a
Maple Mountain
126.
9
Seth Hymas
25.54a
Rock Springs
127.
11
Quade Bunker
25.54a
Salem Hills
128.
11
Harlan Benedict
25.56a
Evanston Senior
129.
11
Keith Brough
25.57a
Viewmont
130.
12
Trent Rasmussen
25.64a
Rock Springs
131.
-
Brayden Ostberg
25.65a
Kearns
132.
9
Dylan Christopherson
25.69a
Rock Springs
133.
12
Nathan Nielson
25.72a
San Juan
134.
11
Max Houghton
25.73a
Provo
135.
11
Stephen Ormsby
25.73a
Provo
136.
Tyce Matheson
25.75a
Unattached
137.
11
Jason Schmidt
25.76a
Viewmont
138.
11
Nick Kautzman
25.78a
Rock Springs
139.
10
Adam Smoot
25.84a
Bountiful
140.
10
Gohki Tsuchida
25.86a
Quickfeet
141.
12
Max Gruber
25.92a
West
142.
12
Dawson Olsen
25.93a
Cyprus
143.
-
Kaleb Ashdown
25.97a
Timpanogos
144.
11
Nicholas Anderson
26.00a
Bingham
145.
10
Cris Periman
26.03a
Evanston Senior
146.
10
Ryan Johnson
26.05a
Davis (UT)
147.
12
Josh Dupaix
26.11a
Davis (UT)
148.
12
Charlie Walker
26.17a
Olympus
149.
11
Noah Jensen
26.23a
Mountain View
150.
10
Avery Sanford
26.25a
Northridge
151.
9
Nathan Orton
26.38a
Logan
152.
-
Grayson Johnson
26.39a
Unattached
153.
10
Jayden Gardner
26.40a
Juab
154.
12
Henry Peterson
26.46a
Woods Cross
155.
10
Braden Doak
26.52a
Rock Springs
156.
12
Paul Babcock
26.61a
Olympus
157.
9
Ben Anderson
26.66a
West Jordan
158.
10
Jared Shipp
26.69a
Skyridge
159.
9
Gabe Dayton
26.71a
Logan
160.
10
Caleb Wuthrich
26.78a
Davis (UT)
161.
9
Zerin Skeletor
26.88a
Bingham
162.
11
Brock Rigby
26.97a
Evanston Senior
163.
9
Payton Suitter
26.98a
Bingham
164.
11
Jack Stout
27.05a
Rock Springs
165.
10
Eliot Sanders
27.05a
Olympus
166.
Dylan Jensen
27.11a
Unattached
167.
-
Colton Mansfield
27.18a
Lone Peak
168.
9
Garett Martinez
27.27a
Rock Springs
169.
9
Justus Bradley
27.34a
Juab
170.
12
Seth Staley
27.35a
Bingham
171.
12
Jacob Uppencamp
27.47a
Provo
172.
-
Dylan Williams
27.49a
Timpanogos
173.
12
Hunter Munk
27.58a
Bountiful
174.
11
James Olsen
27.61a
Woods Cross
175.
11
Andrew Williams
27.66a
Herriman
176.
10
Dallin Melton
27.74a
Bingham
177.
10
Morgan Calder
27.80a
Bingham
178.
10
Padon Lapp
28.08a
Rock Springs
179.
11
Bryan Kingston
28.09a
Woods Cross
180.
10
Jackson Kendrick
28.12a
Davis (UT)
181.
9
Edgar Granados
28.24a
Rock Springs
182.
10
Jason Thornell
28.32a
Woods Cross
183.
9
Emmanuel Odogwu
28.35a
Rock Springs
184.
12
Mohamud Hamadi
28.36a
West
185.
12
Timothy Nguyen
28.49a
Cyprus
186.
12
Austin Tilley
28.67a
Cyprus
187.
12
Spencer Royce
28.68a
Riverton
188.
10
Dillon Fabricus
28.76a
Riverton
189.
10
Kaleb Christiansen
28.80a
Woods Cross
190.
11
Jake Hartline
28.96a
Salem Hills
191.
10
Fabian Zarate
29.43a
Cyprus
192.
10
Connor Wirtz
29.93a
West Jordan
193.
10
Isaiah Aila
30.34a
Olympus
194.
10
Sean May
30.55a
Provo
195.
12
Daniel Johnson
30.59a
West
196.
9
Wayne Weaver
31.12a
Bingham
197.
9
Nick Allmendinger
33.24a
Woods Cross
198.
10
Tyson Davis
33.74a
Timpanogos
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Hunter Woodhall
48.27a
Syracuse
2.
11
Dominic Bentil
50.02a
Lone Peak
3.
12
Mussa Mahitula
50.22a
Olympus
4.
12
Mark Rockwood
50.50a
Gold Medal Athletics
5.
10
Connor Lehr
50.58a
Northridge
5.
12
Kelton Johnson
50.58a
Davis (UT)
7.
11
Turner Koyle
50.68a
Gold Medal Athletics
8.
10
Kam Radebaugh
50.81a
Gold Medal Athletics
9.
11
Brandon Williams
50.96a
Gold Medal Athletics
10.
12
Jade White
51.66a
Davis (UT)
11.
12
Dakota Tidwell
51.79a
Bingham
12.
12
Riley Stringham
51.91a
Davis (UT)
13.
12
Sawyer Anderl
52.00a
Davis (UT)
14.
10
Kellin Olsen
52.13a
Wasatch
15.
10
Silas Young
52.13a
Stansbury
16.
12
Kohle Newbold
52.33a
Bountiful
17.
12
Kellis Johnson
52.34a
Payson
18.
12
Nathan Boehme
52.54a
Weber
19.
12
Cameron Clark
52.54a
Fremont
20.
10
Tanner Schulz
52.57a
Sky View
21.
12
Jace Jones
52.67a
Payson
22.
12
Dylan Gibson
52.69a
Bingham
23.
12
Jacob Page
52.72a
Woods Cross
24.
10
Dustin Tidwell
52.85a
Bingham
25.
12
Isaac Anawalt
52.94a
Logan
26.
-
Seth Dabb
52.97a
Unattached
27.
12
JT Pontious
52.99a
Maple Mountain
28.
12
Hunter Taylor
52.99a
Woods Cross
29.
10
Xander Littlefield
53.09a
Stansbury
30.
10
Dylan Reaves
53.10a
Northridge
31.
11
Caleb Kamalu
53.16a
Davis (UT)
32.
10
Jaydon Ruchti
53.27a
American Fork
33.
12
Tyler Reeve
53.39a
Logan
34.
11
Zane Meisner
53.53a
Big Piney
34.
11
Jared Kobbe
53.53a
Riverton
36.
10
Jacob Haynes
53.59a
Bingham
37.
11
Dawson Stokes
53.75a
Maple Mountain
38.
12
Ethan Graham
53.76a
Westlake
39.
-
Britt Dunnell
53.86a
Unattached
40.
12
Daniel De la Cruz
54.02a
Cottonwood
41.
11
Spencer James
54.20a
Spanish Fork
42.
12
Luis Alvarez
54.24a
Hillcrest
43.
12
Porter Birchum
54.46a
Bonneville
44.
10
Gavin Clark
54.67a
Fremont
45.
12
Sean Salisbury
54.72a
Logan
45.
11
Max Houghton
54.72a
Provo
47.
12
Dylan Kendall
54.72a
Woods Cross
48.
-
Davis Wall
54.77a
Unattached
49.
9
Ammon Clark
54.93a
Bountiful
50.
12
Taliesin Jessop
54.93a
Quickfeet
51.
12
Garrett Schroeder
55.01a
Quickfeet
52.
12
Brett Christiansen
55.12a
Woods Cross
53.
11
Alex Davis
55.17a
Green River
54.
-
Daniel Dastrup
55.32a
Unattached
55.
11
Billy Torgerson
55.40a
Riverton
56.
11
Jared Jensen
55.57a
Quickfeet
57.
12
Chris Brown
55.58a
Ogden
58.
11
Jacob Brinley
55.76a
Westlake
59.
12
Grant Johnson
55.84a
Highland
60.
11
Rylan Elwood
56.10a
Woods Cross
61.
12
Kyler Palmer
56.17a
Mountain View
62.
11
Nicholas Anderson
56.23a
Bingham
63.
10
Hector Cedillo
56.28a
Olympus
64.
12
Noah Sorenson
56.46a
Riverton
65.
12
Casey Hake
56.50a
Hillcrest
66.
12
Joseph Broadhead
56.60a
Riverton
67.
-
Matteus Correa
56.69a
Unattached
68.
12
Pierre Giraud-Carrier
56.75a
Mountain View
69.
12
Jansen Perry
56.86a
Bonneville
70.
11
Jaeden Carnahan
57.26a
Rock Springs
71.
12
Preston Portillo
57.28a
Rock Springs
72.
10
Andrew Moody
57.57a
Westlake
73.
11
Austen Love
57.57a
Westlake
74.
12
McKade Kerr
57.60a
Bountiful
75.
11
Parker Jones
57.78a
Rock Springs
75.
11
Braden Miles
57.78a
Northridge
77.
17-18
Aedan Glover
57.83a
Mercury Track of Utah
78.
11
Colton Lefler
57.91a
Herriman
79.
12
Jake Rowley
58.14a
Olympus
80.
11
Justin Wilford
58.16a
Lehi
81.
10
Kevin Mei
58.16a
Rock Springs
82.
8
Hunter Carter
58.29a
Beaver
83.
11
Brayden Butler
58.46a
Wasatch Academy
84.
12
Kyle Merrill
58.53a
Timpview
85.
10
Sam Nafus
58.64a
Bountiful
86.
11
Dayrl Mellor
58.70a
Riverton
87.
-
Grayson Johnson
58.71a
Unattached
88.
11
Landon Miles
58.76a
Northridge
89.
15-16
Torin Turner
58.80a
Mercury Track of Utah
90.
11
Spencer Thomson
58.84a
Davis (UT)
91.
10
Ryan Johnson
59.00a
Davis (UT)
92.
10
Morgan Calder
59.12a
Bingham
93.
11
Elijah Clemence
59.28a
Skyridge
94.
12
Paul Babcock
59.29a
Olympus
95.
10
Nick Olea
59.43a
Woods Cross
96.
11
Hunter Brinley
59.99a
Westlake
97.
9
Nathan Orton
1:00.01a
Logan
98.
10
Braden Doak
1:00.10a
Rock Springs
99.
10
Bridger Pack
1:00.15a
Skyridge
100.
9
Payton Suitter
1:00.24a
Bingham
101.
12
John Eaton
1:00.38a
Davis (UT)
102.
9
Zerin Skelton
1:00.39a
Bountiful
103.
10
Nate Thomas
1:00.39a
Olympus
104.
Steve Thomson
1:00.46a
Box Elder
105.
Eantom Franco
1:00.47a
Unattached
106.
10
Mason McQuivey
1:00.95a
American Fork
107.
9
Brad Day
1:01.09a
Cottonwood
108.
11
Tomas Yapias
1:01.25a
Mercury Track of Utah
109.
12
Max Dodds
1:01.52a
Bountiful
110.
10
Markus Tolman
1:01.66a
Summit Academy
111.
15-16
Asa Turok
1:01.77a
Cheetahs Track Club
112.
9
Garett Martinez
1:02.11a
Rock Springs
113.
10
Koby Jensen
1:02.15a
Gold Medal Athletics
114.
10
Kaleb Christiansen
1:02.64a
Woods Cross
115.
9
Emmanuel Odogwu
1:03.08a
Rock Springs
116.
Ethan Bird
1:03.52a
Unattached
117.
11
Brad Porter
1:03.53a
Riverton
118.
9
Jarrett Jones
1:03.53a
Payson
119.
11
Seth Tillotson
1:03.63a
Westlake
120.
9
Edgar Granados
1:03.85a
Rock Springs
121.
11
Bryan Kingston
1:04.74a
Woods Cross
122.
12
Spencer Royce
1:04.99a
Riverton
123.
12
Benjamin Cromar
1:06.10a
Salem Hills
124.
10
Jonathan Young
1:06.22a
Bingham
125.
10
Preston Ketch
1:07.36a
Lone Peak
126.
10
Lance Stubbs
1:10.60a
Spanish Fork
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Haden Penrod
1:53.37a
Springville
2.
12
Heston Andersen
1:55.37a
Spanish Fork
3.
10
Dylan Tidwell
1:56.41a
Bingham
4.
11
Brandon Williams
1:57.60a
Gold Medal Athletics
5.
11
Joshua Leatham
1:58.33a
Viewmont
6.
11
Shane Henderson
1:58.59a
Star Valley
7.
10
Asefa Wetzel
1:58.88a
Star Valley
8.
11
Jima Rout
1:59.87a
Olympus
9.
12
Kaden Taylor
2:00.10a
Woods Cross
10.
12
Luke Johnston
2:00.76a
Westlake
11.
12
Thomas Pickford
2:00.95a
Provo
12.
12
Brigham Halverson
2:01.15a
Davis (UT)
13.
12
Kellis Johnson
2:01.58a
Payson
14.
12
Jacob Vaughn
2:01.99a
Davis (UT)
15.
12
Kody Watts
2:02.04a
Hurricane
16.
12
Zack DeGraw
2:02.20a
Olympus
17.
12
Josh Mecham
2:02.46a
Syracuse
18.
10
Jason Davis
2:02.52a
Woods Cross
19.
12
Nathan Steed
2:02.55a
Davis (UT)
20.
10
Joe Corbridge
2:02.78a
American Fork
21.
11
Wyatt Peck
2:03.15a
Star Valley
22.
12
Braden Reichl
2:03.37a
Green River
23.
11
Wesley Kallgren
2:03.38a
Star Valley
24.
-
Matthais Dunn
2:03.63a
Davis (UT)
25.
12
Frasier Williamson
2:04.10a
Davis (UT)
26.
10
Mitchell Clove
2:04.22a
Davis (UT)
27.
12
Riley Taylor
2:04.28a
Pleasant Grove
28.
11
Conner Jones
2:04.98a
Davis (UT)
29.
11
Ethan Anderson
2:05.48a
Ogden
30.
12
Grant Johnson
2:05.68a
Highland
31.
12
Tyler Penrod
2:06.04a
Pleasant Grove
32.
12
Nathan Staker
2:06.09a
Weber
33.
12
Dylan Kendall
2:07.39a
Woods Cross
34.
12
Jamal Braxton
2:07.48a
Northridge
35.
12
Jojea Kwizera
2:07.56a
West Jordan
36.
12
Dj Matthews
2:07.79a
Summit Academy
37.
12
Devin Jaster
2:07.84a
Davis (UT)
38.
10
Garrett DiReda
2:07.85a
Davis (UT)
39.
10
Keinan Fratto
2:08.05a
Viewmont
40.
10
Gavin Clark
2:08.23a
Fremont
41.
11
Nate Sheffield
2:08.23a
Davis (UT)
42.
11
Seth Stromberg
2:08.25a
Davis (UT)
43.
12
Tyler Reeve
2:08.26a
Logan
44.
-
Canyon Bryson
2:08.36a
Unattached
45.
-
Daniel Dastrup
2:08.51a
Unattached
46.
11
Carson Cox
2:08.62a
Davis (UT)
47.
11
Dustin Brown
2:09.04a
Star Valley
48.
11
Robert Millard
2:09.29a
Mountain View
49.
11
Mason Freeman
2:09.40a
Westlake
50.
11
Brayden Kovick
2:09.44a
Green River
51.
11
Hunter Ramsey
2:09.50a
Herriman
52.
9
Ryan Rummens
2:09.78a
Woods Cross
53.
11
Chase Smith
2:09.78a
Evanston Senior
54.
10
Jacob Haynes
2:09.79a
Bingham
55.
11
Spencer VanAusdal
2:10.01a
Salem Hills
56.
12
McKay Treadwell
2:10.11a
Davis (UT)
57.
12
Isaac Anawalt
2:10.39a
Logan
58.
12
Ryan Williams
2:10.95a
Maple Mountain
59.
9
Jackson Dymond
2:10.99a
Olympus
60.
12
Preston Portillo
2:11.16a
Rock Springs
61.
-
Davis Wall
2:11.55a
Unattached
62.
11
Conner Wilkinson
2:11.63a
Lander Valley
63.
10
Jordon Scott
2:11.63a
Spanish Fork
64.
11
Jonathan McNair
2:11.83a
Woods Cross
65.
Josh Oblad
2:11.90a
Stansbury
66.
10
Hector Cedillo
2:12.02a
Olympus
67.
11
Billy Torgerson
2:12.18a
Riverton
68.
Carson Wilkins
2:12.31a
Unattached
69.
12
Paul Young
2:12.91a
Springville
70.
10
Alec Keith
2:12.92a
Provo
71.
12
Andreas Lehmann
2:12.98a
Provo
72.
11
Rylan Elwood
2:13.02a
Woods Cross
73.
11
Clay Peterson
2:13.14a
Payson
74.
11
Christian Gayton
2:13.14a
Green River
75.
10
Brandon Morgan
2:13.15a
Salem Hills
76.
12
Nicholas Paduano
2:13.42a
Maple Mountain
77.
11
Jacob Robbins
2:13.44a
Westlake
78.
11
Robert Cullison
2:13.89a
Northridge
79.
11
Mike Harker
2:14.02a
Bingham
80.
11
Brenden Nuttall
2:14.02a
Woods Cross
81.
11
Connor Hansen
2:14.09a
Springville
82.
10
Eric Christen
2:14.38a
Pleasant Grove
83.
9
Creed Robertson
2:14.62a
Provo
84.
10
TJ Roberts
2:15.17a
Springville
85.
11
Trevor Wilson
2:15.20a
West Jordan
86.
10
Keaton Rusch
2:15.23a
Syracuse
87.
11
Luke Hughes
2:15.56a
Bountiful
88.
10
Andrew Hunting
2:15.63a
Westlake
89.
10
Josh Turley
2:15.74a
Maple Mountain
90.
12
Tate Pace
2:16.36a
Viewmont
91.
11
Kedric Palmer
2:16.53a
Uintah
92.
10
Andrew Baird
2:16.79a
American Fork
93.
12
Jayden Stout
2:17.27a
Viewmont
94.
11
Kaleb Warden
2:17.50a
Westlake
95.
11
Jordan Gibson
2:17.71a
Westlake
96.
10
Josh Hall
2:17.86a
Davis (UT)
97.
10
Avelardo Vargas
2:18.02a
Minico
98.
10
Andrew Moody
2:18.05a
Westlake
99.
11
Elijah Clemence
2:18.32a
Skyridge
100.
12
Ethan Hymas
2:18.57a
Bingham
101.
10
Jacob Halverson
2:19.47a
Davis (UT)
102.
17-18
Luke Cobabe
2:19.75a
Mercury Track of Utah
103.
9
Micah Babcock
2:20.10a
Rock Springs
104.
10
Markus Tolman
2:20.18a
Summit Academy
105.
11
Harrison Warden
2:20.62a
Westlake
106.
9
Isaac Neuenschwander
2:20.83a
Davis (UT)
107.
11
Mason Olson
2:21.28a
Spanish Fork
108.
10
Kolin McIrvin
2:21.34a
Rock Springs
109.
-
Curtis Stastny
2:22.14a
Salem Hills
110.
12
John Eaton
2:22.22a
Davis (UT)
111.
11
Dayrl Mellor
2:22.26a
Riverton
112.
10
Nathan Thornton
2:22.61a
Davis (UT)
113.
12
Aaron Payan
2:22.77a
Woods Cross
114.
11
Brayden Butler
2:22.83a
Wasatch Academy
115.
11
Mario Meza
2:23.06a
Cyprus
116.
11
Alex Davis
2:23.20a
Green River
117.
-
Mac Hinckley
2:23.58a
Wasatch
118.
11
Brandon Millington
2:24.08a
Salem Hills
119.
10
Tyler Kendall
2:24.52a
Woods Cross
120.
10
Zach Dustin
2:25.23a
Woods Cross
121.
11
Fielding Hokanson
2:25.64a
Westlake
122.
9
Daniel Larsen
2:26.71a
Davis (UT)
123.
11
Jonathan Croft
2:27.14a
Hillcrest
124.
9
Landon King
2:27.20a
Provo
125.
8
Ethan Mabey
2:27.63a
Bountiful
126.
9
Mike Haven
2:27.93a
Davis (UT)
127.
11
Carver Wilcox
2:28.53a
Syracuse
128.
10
Summit Schmerse
2:28.83a
Woods Cross
129.
10
Mahonri McDougal
2:29.02a
Bingham
130.
11
Vance Madsen
2:30.00a
Rock Springs
131.
11
Asael Horne
2:30.15a
Olympus
132.
10
Justin Spackman
2:30.30a
Woods Cross
133.
12
Josh Allmendinger
2:30.54a
Woods Cross
134.
9
Nathan Orton
2:31.29a
Logan
135.
15-16
Torin Turner
2:31.33a
Mercury Track of Utah
136.
12
Devin Martinez
2:31.33a
Riverton
137.
10
Scott Murphy
2:31.88a
Bountiful
138.
11
Dylan Palacios
2:32.17a
Rock Springs
139.
11
Dallin Jenkins
2:32.23a
Olympus
140.
10
Justin Platt
2:32.84a
Woods Cross
141.
9
Jaden Jensen
2:35.05a
Bountiful
142.
11
Ryan King
2:35.31a
Woods Cross
143.
11
Sam Perkins
2:37.50a
Riverton
144.
10
Spencer Ferguson
2:38.96a
Woods Cross
145.
9
Kadyn Druce
2:40.34a
Rock Springs
146.
9
Andrew Hess
2:44.87a
Bountiful
147.
11
Liam Harms
2:45.61a
Riverton
148.
10
John Hess
2:50.63a
Bountiful
149.
11
Tyson Fox
2:52.18a
Bountiful
150.
12
Michael Murphy
3:00.15a
Bingham
151.
10
Wyatt Castro
3:13.54a
Riverton
152.
9
Karlton Hugh
3:19.48a
Davis (UT)
1600 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Casey Clinger
4:08.23a
American Fork
2.
12
Talon Hull
4:10.17a
Weber
3.
12
Patrick Parker
4:10.80a
American Fork
4.
12
McKay Johns
4:13.08a
American Fork
5.
12
Travis Feeny
4:15.40a
Ogden
6.
11
Ryan Raff
4:16.30a
Lehi
7.
12
Haden Penrod
4:16.66a
Springville
8.
12
Garrett Barton
4:17.43a
Ogden
9.
10
Grant Gardner
4:18.64a
Springville
10.
10
Asefa Wetzel
4:21.98a
Star Valley
11.
12
Camren Todd
4:22.64a
Davis (UT)
12.
12
Zachary Ericksen
4:23.95a
Lone Peak
13.
12
Jaiden Melendrez
4:24.32a
Desert Hills
14.
12
Frasier Williamson
4:24.67a
Davis (UT)
15.
12
Haydon Cooper
4:25.14a
Maple Mountain
16.
11
Brennan Benson
4:25.58a
Timpanogos
17.
12
Denver Perry
4:25.61a
Bonneville
18.
10
Dylan Tidwell
4:25.69a
Bingham
19.
11
Brandon Garnica
4:25.79a
Springville
20.
-
Jared Saruky
4:26.10a
Unattached
21.
12
Michael Hinckley
4:26.52a
Skyridge
22.
11
Joshua Leatham
4:26.75a
Viewmont
23.
11
Aidan Troutner
4:27.09a
Timpview
24.
12
Adam Wood
4:27.91a
Herriman
25.
12
Nate Osterstock
4:28.08a
Olympus
26.
12
Jacob Vaughn
4:29.20a
Davis (UT)
27.
12
Jiraa Riding
4:30.11a
Orem
28.
11
Bryson King
4:30.82a
Desert Hills
29.
12
Brigham Halverson
4:31.29a
Davis (UT)
30.
12
Zack DeGraw
4:32.09a
Olympus
31.
12
Preston Portillo
4:32.84a
Rock Springs
32.
12
Seth Freckleton
4:33.09a
Lone Peak
33.
12
Braden Reichl
4:33.21a
Green River
34.
10
Jason Davis
4:33.57a
Woods Cross
35.
11
Wesley Kallgren
4:33.72a
Star Valley
36.
11
Ammon Brock
4:33.84a
Timpview
37.
11
Grayson Walker
4:33.85a
Westlake
38.
11
Parker Jones
4:33.90a
Rock Springs
39.
12
Kaden Taylor
4:34.01a
Woods Cross
40.
10
Carson Clinger
4:34.04a
American Fork
41.
12
Nate Hanson
4:34.27a
Spanish Fork
42.
12
Britton Jordan
4:34.44a
Northridge
43.
12
Josh Christiansen
4:34.81a
Davis (UT)
44.
12
Max Jones
4:34.82a
Ogden
45.
11
Ben Berlin
4:35.07a
Timpanogos
46.
11
Jacob Hansen
4:35.27a
Woods Cross
47.
12
Thomas Pickford
4:35.37a
Provo
48.
10
Dalton Brems
4:35.47a
American Fork
49.
11
Derek Thornton
4:35.54a
Davis (UT)
50.
12
Jiree Riding
4:36.01a
Orem
51.
11
Seth Stromberg
4:36.97a
Davis (UT)
52.
12
Matt Ward
4:38.00a
Davis (UT)
53.
12
Josh Peters
4:38.25a
Davis (UT)
54.
11
Jima Rout
4:39.22a
Olympus
55.
11
Shane Henderson
4:39.58a
Star Valley
56.
12
Joshua Gibb
4:39.79a
Desert Hills
57.
11
Garrett Faragher
4:39.87a
Mountain View
58.
11
Josh Wintch
4:39.90a
Stansbury
59.
11
Brandon Barclay
4:40.39a
Bonneville
60.
12
Nathan Staker
4:40.39a
Weber
61.
12
Parker Steadman
4:40.42a
Skyridge
62.
12
Thomas Heaps
4:40.86a
Skyridge
63.
10
Zach Erikson
4:40.90a
Idaho Falls
64.
11
Jacob Nielson
4:40.99a
Cottonwood
65.
10
Joe Corbridge
4:41.20a
American Fork
66.
11
Ethan Ashby
4:41.28a
Desert Hills
67.
12
Devin Jaster
4:41.33a
Davis (UT)
68.
12
McKay Treadwell
4:41.35a
Davis (UT)
69.
12
Jacob Machuca
4:41.37a
Mountain View
70.
12
Tyler Penrod
4:41.49a
Pleasant Grove
71.
11
Andrew Blackham
4:42.57a
Ogden
72.
11
Conner Jones
4:42.91a
Davis (UT)
73.
12
Kody Watts
4:42.95a
Hurricane
74.
11
Chris Rains
4:43.20a
Bingham
75.
10
Anthony Jacobs
4:43.48a
Northridge
76.
12
Kenneth Merrell
4:43.61a
Maple Mountain
77.
11
Ethan Hoenig
4:43.65a
Olympus
78.
12
Joe Barney
4:43.69a
Herriman
79.
11
Caleb Garnica
4:44.20a
Springville
80.
11
Dmitri Morse
4:44.48a
Stansbury
81.
11
Nick Norman
4:44.49a
Stansbury
82.
11
Wyatt Peck
4:44.53a
Star Valley
83.
11
Richard Beazer
4:44.89a
Stansbury
84.
10
Aaron Steed
4:44.92a
American Fork
85.
12
Hawk Call
4:45.28a
Stansbury
86.
12
Tanner Webb
4:45.33a
Herriman
87.
-
Canyon Bryson
4:45.39a
Unattached
88.
11
Craig Rees
4:45.75a
Davis (UT)
89.
11
Hunter Ramsey
4:45.79a
Herriman
90.
11
Alejandro Torres
4:46.38a
Ogden
91.
12
Matthew Eisele
4:46.79a
Pleasant Grove
92.
11
Joseph Gonzales
4:46.84a
Bonneville
93.
10
Jared Hogan
4:47.05a
Davis (UT)
94.
9
Ryan Rummens
4:47.45a
Woods Cross
95.
11
Ethan Glover
4:47.58a
Westlake
96.
12
Corbin Romney
4:47.74a
Herriman
97.
10
Andre Melendrez
4:47.78a
Desert Hills
98.
11
Blaise Miller
4:47.98a
Stansbury
99.
10
Bridger Altice
4:48.04a
Northridge
100.
-
Parker Morgan
4:48.12a
Unattached
101.
10
Max Wehrli
4:48.13a
Northridge
102.
10
Adam Krieger
4:48.24a
Springville
103.
10
Mitchell Clove
4:48.26a
Davis (UT)
104.
12
Paul Young
4:48.41a
Springville
105.
12
Daniel Harris
4:48.41a
Davis (UT)
106.
11
Brayden Kovick
4:48.54a
Green River
107.
10
Keinan Fratto
4:48.70a
Viewmont
108.
11
Robert Millard
4:48.73a
Mountain View
109.
11
Zach Jenkins
4:48.86a
Davis (UT)
110.
12
Levi Timothy
4:49.20a
Herriman
111.
11
Cole Phillippi
4:49.69a
American Fork
112.
11
Spencer Robinson
4:49.70a
Timpanogos
113.
11
Isaiah Smith
4:49.71a
Mountain View
114.
12
Mitchell Hutchins
4:49.73a
Timpanogos
115.
10
Jacob Haynes
4:49.97a
Bingham
116.
9
Alex Harbertson
4:50.03a
Corner Canyon
117.
10
David Medina
4:50.07a
Rock Springs
118.
11
Bryce Hugh
4:50.10a
Timpanogos
119.
12
Jacob Cheever
4:50.30a
Mountain View
120.
10
Garrett DiReda
4:50.33a
Davis (UT)
121.
12
Reed Muir
4:50.47a
Pleasant Grove
122.
10
Carson Knight
4:50.49a
Davis (UT)
123.
12
Dallin Kitchen
4:50.54a
Davis (UT)
124.
11
Jackson Webber
4:50.93a
Herriman
125.
10
Cole Weaver
4:51.19a
Davis (UT)
126.
11
Kasey Bang
4:51.23a
Desert Hills
127.
11
Ethan Anderson
4:51.25a
Ogden
128.
10
Alec Keith
4:51.83a
Provo
129.
11
Ali Ashtawy
4:51.88a
Pleasant Grove
130.
11
Garrett Crane
4:52.10a
Copper Hills
131.
11
Tyler Phillips
4:52.13a
Desert Hills
132.
11
Jonathan McNair
4:52.43a
Woods Cross
133.
12
Sam Francis
4:52.72a
Davis (UT)
134.
11
Alex Garces
4:52.91a
American Fork
135.
11
Carson Cox
4:52.93a
Davis (UT)
136.
11
Isaiah Nimmer
4:53.40a
Timpanogos
137.
12
Matt Allred
4:53.72a
Desert Hills
138.
9
Jackson Dymond
4:54.01a
Olympus
139.
11
Nathan Bracken
4:54.20a
Herriman
140.
10
Jeddy Bennett
4:54.21a
Jordan
141.
11
Devin Pancake
4:54.29a
Springville
142.
11
Christian Willemer
4:54.53a
Northridge
143.
12
David Fagre
4:54.68a
Cottonwood
144.
10
Brandon Morgan
4:54.93a
Salem Hills
145.
11
Zackary Dalley
4:55.05a
Springville
146.
12
Jason Scott
4:55.11a
West Jordan
147.
11
Nate Wilde
4:55.32a
Davis (UT)
148.
9
David Skelton
4:55.50a
Maple Mountain
149.
12
Anthony Lundberg
4:55.70a
Salem Hills
150.
10
Drake DeHaan
4:55.75a
West Jordan
151.
10
Ben Murdock
4:55.81a
Davis (UT)
152.
12
Lance Ford
4:56.68a
Davis (UT)
153.
11
Taylor Burgess
4:56.71a
Herriman
154.
11
Ethan Pedersen
4:56.87a
Corner Canyon
155.
9
Creed Robertson
4:57.23a
Provo
156.
9
Nathan Beltran
4:57.29a
Corner Canyon
157.
12
Andreas Lehmann
4:57.40a
Provo
158.
10
TJ Roberts
4:57.61a
Springville
159.
12
Nicholas Paduano
4:58.16a
Maple Mountain
160.
12
Tyler Woods
4:58.38a
Olympus
161.
12
Riley Eastmond
4:58.44a
Skyridge
162.
10
Eric Christen
4:58.46a
Pleasant Grove
163.
12
Brandon Christensen
4:58.72a
Davis (UT)
164.
11
Colton Minard
4:58.94a
Green River
165.
10
Andrew Baird
4:58.99a
American Fork
166.
9
Connor Finlinson
4:59.06a
Davis (UT)
167.
10
Weston Wiley
4:59.11a
Evanston Senior
168.
9
Drew Hogan
4:59.32a
Syracuse
169.
12
Sam Oldham
4:59.49a
Corner Canyon
170.
11
Matthew Tufts
4:59.65a
Woods Cross
171.
11
Brenden Nuttall
4:59.75a
Woods Cross
172.
12
Adam Skelton
4:59.96a
Maple Mountain
173.
11
Mike Harker
5:00.31a
Bingham
174.
11
Christian Gayton
5:00.44a
Green River
175.
11
Kalin Freeman
5:00.56a
Logan
176.
-
Steven Boggess
5:00.82a
Unattached
177.
10
Ty Vickers
5:00.86a
Herriman
178.
11
Dustin Brown
5:01.22a
Star Valley
179.
12
Braden Kerr
5:01.41a
Bountiful
180.
10
Bradshaw Haack
5:02.20a
Evanston Senior
181.
12
Jake Miller
5:02.46a
Davis (UT)
182.
12
Jared Slye
5:02.65a
Pleasant Grove
182.
11
Justin Canals
5:02.65a
Hillcrest
184.
11
Obediah Megargel
5:02.75a
Westlake
185.
11
Garrett Johnson
5:03.10a
Orem
186.
11
Adam Gillett
5:03.18a
Bingham
187.
11
Connor Hansen
5:03.37a
Springville
188.
10
Hite Stromberg
5:03.47a
Ogden
188.
12
Kaleb Stinger
5:03.47a
Davis (UT)
190.
10
Thomas Phillips
5:03.74a
Skyridge
191.
10
Jacob Halverson
5:03.78a
Davis (UT)
192.
10
Trey Ferrin
5:03.84a
Davis (UT)
193.
10
Braden Meyers
5:03.92a
Mountain View
194.
11
Casey Chamberlain
5:04.28a
American Fork
195.
11
Derek Bonney
5:04.88a
Timpanogos
196.
12
Jacob Winters
5:04.94a
Stansbury
197.
10
Jared Ferrin
5:05.52a
Syracuse
198.
12
Paul Bradford
5:05.69a
Logan
199.
9
Luke Wilde
5:05.91a
Davis (UT)
200.
10
Mason Jones
5:06.27a
Ogden
201.
-
Jarod Evans
5:06.32a
Copper Hills
202.
9
Jesse Loveland
5:06.38a
Star Valley
203.
10
Spencer Klomp
5:06.71a
Desert Hills
204.
10
Sam Bennett
5:06.81a
Jordan
205.
11
Chase Smith
5:07.08a
Evanston Senior
206.
11
Coleman Johnston
5:07.60a
Cottonwood
207.
11
Landen Burrell
5:07.65a
Syracuse
208.
9
Micah Babcock
5:07.66a
Rock Springs
209.
10
Tyler Barry
5:07.75a
Pleasant Grove
210.
12
Jrew Jackson
5:08.19a
Northridge
211.
9
Isaac Neuenschwander
5:08.22a
Davis (UT)
212.
10
Peter Oldham
5:08.37a
Corner Canyon
213.
11
Kalvin Stinger
5:08.52a
Davis (UT)
214.
10
Joseph Sasser
5:08.58a
Westlake
215.
10
Noah Stuart
5:08.67a
Davis (UT)
216.
10
Kyle Neuenschwander
5:08.84a
Woods Cross
217.
10
Kaden Franklin
5:08.91a
Syracuse
218.
12
Seth Anderson
5:09.55a
Box Elder
219.
12
Taylor Murphy
5:09.58a
Timpanogos
220.
12
Ethan Godfrey
5:09.72a
Box Elder
221.
10
Dawson Balzotti
5:09.82a
Westlake
222.
10
Thomas Fuller
5:09.87a
Skyridge
223.
12
Branson Petty
5:09.93a
Davis (UT)
224.
10
Marcos Valerio
5:10.11a
Green River
225.
12
Connor Turner
5:10.15a
Star Valley
226.
10
Ayden Womack
5:10.40a
Bonneville
227.
11
Matthew Morrison
5:10.49a
Pleasant Grove
228.
9
Elijah Williamson
5:10.64a
Davis (UT)
229.
12
Tanner Bilton
5:11.36a
Davis (UT)
230.
11
Will Newell
5:11.59a
Jordan
231.
11
Stanley Robison
5:11.85a
Provo
232.
9
Alex Rasmussen
5:12.11a
Logan
233.
11
Joseph Burrows
5:12.85a
Springville
234.
9
Nathan Winters
5:13.14a
Stansbury
235.
11
Bryce Wakley
5:13.61a
Westlake
236.
10
Nyle Ferguson
5:14.02a
Davis (UT)
237.
-
Skyler Koster
5:14.10a
Orem
238.
11
Caleb Norton
5:14.38a
Mountain View
239.
12
Jacob Groberg
5:14.44a
Maple Mountain
240.
9
Samuel Gerlach
5:14.48a
Box Elder
241.
9
Simon Mitchell
5:14.83a
Davis (UT)
242.
11
Robert Cullison
5:15.05a
Northridge
243.
12
Josh Wilson
5:15.35a
Timpanogos
244.
10
Josh Hall
5:15.76a
Davis (UT)
245.
11
Clay Peterson
5:16.08a
Payson
246.
11
Fielding Hokanson
5:16.11a
Westlake
247.
10
Caleb Westover
5:16.11a
American Fork
248.
9
Daniel Larsen
5:17.03a
Davis (UT)
249.
10
Nathan Cook
5:17.38a
Skyridge
250.
-
Curtis Stastny
5:17.44a
Salem Hills
251.
12
Aaron Payan
5:17.46a
Woods Cross
252.
10
Satchell Menendez
5:17.53a
Skyridge
253.
10
Christopher Allred
5:17.59a
Ogden
254.
11
Jayden Orbezua Black
5:17.81a
Cottonwood
255.
10
Andrew Hunting
5:18.45a
Westlake
256.
12
Ethan Hymas
5:18.50a
Bingham
257.
10
Zach Dustin
5:18.54a
Woods Cross
258.
12
David Michelsen
5:18.69a
Davis (UT)
259.
11
Dylan Wolkins
5:18.80a
Skyridge
260.
10
Markus Tolman
5:19.36a
Summit Academy
261.
10
Braden Wilding
5:19.57a
Davis (UT)
262.
12
Tom Waite
5:19.58a
Davis (UT)
263.
10
Dallin McRae
5:19.59a
Logan
264.
10
Jacob George
5:19.75a
Cottonwood
265.
9
Nathan Diggins
5:19.82a
Hillcrest
266.
9
Spencer Bailey
5:19.88a
Spanish Fork
267.
9
Phillip Jiminez
5:19.90a
Ogden
268.
9
Nathan Williams
5:19.93a
Bonneville
269.
9
Jacob Atkinson
5:20.03a
Hillcrest
270.
11
Austin Saunders
5:20.08a
Herriman
271.
11
Samuel Stearman
5:20.21a
Timpanogos
272.
10
Micha Christensen
5:20.62a
Timpanogos
273.
11
Ethan Porter
5:20.70a
Timpanogos
274.
17-18
Luke Cobabe
5:20.98a
Mercury Track of Utah
275.
9
Mike Haven
5:21.25a
Davis (UT)
276.
9
Carson Hansen
5:21.62a
Desert Hills
277.
8
Ethan Mabey
5:21.63a
Bountiful
278.
11
Jonathan Croft
5:21.99a
Hillcrest
279.
11
Joshua Montoya
5:23.00a
Kearns
280.
11
Nate Day
5:23.75a
Cottonwood
281.
11
Carver Wilcox
5:23.86a
Syracuse
282.
12
Dallin Wilks
5:24.57a
Timpanogos
283.
10
Paden Ricks
5:24.60a
Westlake
284.
9
Charles Winfield
5:25.00a
Evanston Senior
285.
11
Kaleb Warden
5:25.34a
Westlake
286.
11
Ryan Poulsen
5:25.71a
Skyridge
287.
12
Samuel Tremea
5:25.72a
Desert Hills
288.
9
Ryan Turner
5:25.79a
Westlake
289.
10
Ahren Cantarero
5:26.81a
Mountain View
290.
9
Daniel Graham
5:26.89a
Maple Mountain
291.
10
Brandon Sepos
5:26.89a
Evanston Senior
292.
11
Brandon Millington
5:27.09a
Salem Hills
293.
11
Andrew Williams
5:27.67a
Herriman
294.
11
Quinn Larsen
5:27.84a
Corner Canyon
295.
9
Matthew Cable
5:28.20a
Spanish Fork
296.
9
Spencer Hogan
5:28.46a
Davis (UT)
297.
9
Ethan Maxfield
5:28.60a
West Jordan
298.
9
Bryson Cragun
5:29.31a
Box Elder
299.
12
Benjamin Cromar
5:30.97a
Salem Hills
300.
Cameron Jacobs
5:32.54a
Unattached
301.
9
Zakia Kirby
5:32.57a
Hillcrest
302.
11
Nate Merrill
5:33.71a
Herriman
303.
11
Cade Mills
5:33.80a
Corner Canyon
304.
11
Hyrum Palmer
5:34.07a
Davis (UT)
305.
9
Landon King
5:34.44a
Provo
306.
10
Konnor Berryessa
5:34.69a
Desert Hills
307.
11
Aiden Laney
5:35.28a
Logan
308.
9
Brittan Gregson
5:35.31a
Davis (UT)
309.
11
Asael Horne
5:35.42a
Olympus
310.
-
Jared White
5:35.55a
Riverton
311.
-
Lucas Hoeksema
5:35.56a
Park City
312.
11
Zach Hair
5:35.81a
Timpanogos
313.
Samuel Allen
5:36.59a
Unattached
314.
10
Scott Murphy
5:38.13a
Bountiful
315.
-
John Jensen
5:38.48a
Unattached
316.
10
Paul Myers
5:38.54a
Herriman
317.
9
Corbin Smith
5:39.43a
Davis (UT)
318.
11
Dylan Palacios
5:39.75a
Rock Springs
319.
10
Ethan Walker
5:39.82a
Pleasant Grove
320.
9
Landon Dixon
5:40.71a
Box Elder
321.
11
Dallin Jenkins
5:40.71a
Olympus
322.
10
Spencer Ferguson
5:41.17a
Woods Cross
323.
12
Aaron Petersen
5:41.44a
Timpanogos
324.
10
Mahonri McDougal
5:41.44a
Bingham
325.
9
Cooper Gardiner
5:41.54a
Corner Canyon
326.
9
Seth Helton
5:41.68a
Kearns
327.
9
Dillon Foley
5:41.73a
Star Valley
328.
9
Alex Tovey
5:41.84a
Bountiful
329.
-
Gabriel Sherman
5:42.96a
Cyprus
330.
11
Mickey Strauss
5:43.30a
Mountain View
331.
12
Josh Allmendinger
5:44.30a
Woods Cross
332.
10
Alex Floyd
5:44.47a
Cottonwood
333.
11
Jimmy Glasscock
5:44.66a
Corner Canyon
334.
11
Vance Madsen
5:44.85a
Rock Springs
335.
9
Jaden Jensen
5:45.09a
Bountiful
336.
11
Kelton Johnson
5:45.49a
Timpanogos
337.
9
Kadyn Druce
5:47.09a
Rock Springs
338.
10
Tobias Propst
5:49.09a
Rock Springs
339.
10
Dalton Moore
5:49.65a
Rock Springs
340.
15-16
Torin Turner
5:49.91a
Mercury Track of Utah
341.
10
Preston Ketch
5:50.72a
Lone Peak
342.
9
Logan Morrison
5:52.47a
Skyridge
343.
9
Ben O'Hara
5:52.58a
Riverton
344.
11
Ryan Smith
5:53.78a
Box Elder
345.
9
Lucas Schreiber
5:53.96a
Hillcrest
346.
10
Luke Kameyer
5:55.54a
Syracuse
347.
10
Zachary Twitchell
5:57.02a
Herriman
348.
10
Kohlton Garrard
5:57.25a
Star Valley
349.
11
Sam Perkins
5:58.11a
Riverton
350.
10
Spencer Gee
6:02.40a
Westlake
351.
9
Tyson Slater
6:03.34a
Bonneville
352.
9
Kolton Freeman
6:03.59a
Logan
353.
9
Tyler Barclay
6:04.56a
Bonneville
354.
10
Cannon Gadd
6:06.47a
Davis (UT)
355.
9
Hayden Welton
6:07.00a
Riverton
356.
9
Logan Hunt
6:08.11a
Evanston Senior
357.
9
Andrew Hess
6:10.39a
Bountiful
358.
10
Hunter Golly
6:11.42a
Timpanogos
359.
11
Aidan Woolcott
6:11.97a
Summit Academy
360.
9
Joe Trujillo
6:15.34a
Evanston Senior
361.
11
Bridger Welch
6:16.10a
Hillcrest
362.
9
Hunter Call
6:18.97a
Stansbury
363.
10
Hyrum Cooper
6:21.62a
Evanston Senior
364.
10
John Hess
6:22.32a
Bountiful
365.
10
Javier Quezada
6:24.34a
Westlake
366.
9
Ben Larson
6:26.05a
Cottonwood
367.
11
Tyson Fox
6:26.61a
Bountiful
368.
11
Alan Andrade
6:33.19a
Hillcrest
369.
9
Seth Hansen
6:41.57a
Bingham
370.
9
Daniel Call
6:57.68a
Hillcrest
371.
9
Nick Morgan
7:13.19a
Skyridge
3200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Garrett Barton
9:19.00a
Ogden
2.
12
Travis Feeny
9:19.22a
Ogden
3.
12
Camren Todd
9:24.85a
Davis (UT)
4.
12
Nate Osterstock
9:25.35a
Olympus
5.
12
Haydon Cooper
9:26.22a
Maple Mountain
6.
12
Jiraa Riding
9:30.17a
Orem
7.
10
Asefa Wetzel
9:38.00a
Star Valley
8.
11
Wesley Kallgren
9:39.30a
Star Valley
9.
12
Josh Peters
9:43.16a
Davis (UT)
10.
11
Logan Anderson
9:43.87a
Westlake
11.
12
Max Jones
9:48.92a
Ogden
12.
12
Nate Hanson
9:49.67a
Spanish Fork
13.
12
Josh Christiansen
9:52.46a
Davis (UT)
14.
11
Jacob Hansen
9:53.35a
Woods Cross
15.
12
Matt Ward
9:54.34a
Davis (UT)
16.
11
Parker Jones
9:55.66a
Rock Springs
17.
11
Derek Thornton
9:56.56a
Davis (UT)
18.
11
Andrew Blackham
9:57.26a
Ogden
19.
12
Dj Matthews
10:00.73a
Summit Academy
20.
12
Adam Wood
10:01.93a
Herriman
21.
10
Zach Erikson
10:02.60a
Idaho Falls
22.
10
Wyatt Evans
10:03.43a
Spanish Fork
23.
11
Ethan Hoenig
10:04.00a
Olympus
24.
12
Ethan Matz
10:06.22a
Riverton
25.
12
Braden Reichl
10:06.67a
Green River
26.
12
Kenneth Merrell
10:07.89a
Maple Mountain
27.
10
Ty Davis
10:08.48a
Riverton
28.
11
Alejandro Torres
10:09.51a
Ogden
29.
12
Thomas Heaps
10:09.81a
Skyridge
30.
11
Ali Ashtawy
10:12.42a
Pleasant Grove
31.
Carson Wilkins
10:13.57a
Unattached
32.
11
Dallin Bartholomew
10:14.49a
Skyridge
33.
10
David Medina
10:15.25a
Rock Springs
34.
11
Bronson Winter
10:15.71a
Fremont
35.
10
Jared Hogan
10:16.12a
Davis (UT)
36.
10
Adam Krieger
10:16.34a
Springville
37.
11
Talon Rodriguez
10:17.43a
Riverton
38.
12
Jacob Machuca
10:18.17a
Mountain View
39.
11
Dmitri Morse
10:18.38a
Stansbury
40.
11
Brayden Kovick
10:18.78a
Green River
41.
10
Carson Knight
10:19.16a
Davis (UT)
42.
10
Anthony Jacobs
10:19.60a
Northridge
43.
11
Caleb Nokes
10:20.31a
Riverton
44.
12
Austin Diede
10:21.87a
Riverton
45.
Collin Morrison
10:22.06a
Skyridge
46.
12
Reed Muir
10:22.51a
Pleasant Grove
47.
12
Brayden Youngberg
10:23.67a
Weber
48.
10
Joey Nokes
10:23.84a
Riverton
49.
12
Daniel Harris
10:24.95a
Davis (UT)
50.
11
Chris Rains
10:27.14a
Bingham
51.
11
Zackary Dalley
10:27.26a
Springville
52.
12
Tyler Woods
10:27.58a
Olympus
53.
12
Lance Ford
10:27.61a
Davis (UT)
54.
Josh Oblad
10:28.76a
Stansbury
55.
12
Dallin Kitchen
10:31.99a
Davis (UT)
56.
9
Connor Finlinson
10:33.32a
Davis (UT)
57.
11
Matthew Tufts
10:34.43a
Woods Cross
58.
10
Alec Keith
10:36.01a
Provo
59.
9
Seth Robertson
10:37.66a
Herriman
60.
11
Taylor Burgess
10:37.88a
Herriman
61.
10
Drake DeHaan
10:40.43a
West Jordan
62.
10
Chandler Morgan
10:41.20a
Riverton
63.
11
William Clark
10:41.69a
Westlake
64.
12
Joseph Broadhead
10:42.54a
Riverton
65.
12
Britton Jordan
10:42.67a
Northridge
66.
11
Mason Freeman
10:42.72a
Westlake
67.
12
Tyler Penrod
10:43.24a
Pleasant Grove
68.
11
Nate Wilde
10:43.41a
Davis (UT)
69.
10
Trey Ferrin
10:44.54a
Davis (UT)
70.
12
Adam Skelton
10:45.74a
Maple Mountain
71.
10
Ben Murdock
10:46.48a
Davis (UT)
72.
10
Noah Stuart
10:47.86a
Davis (UT)
73.
9
Tanner Rogers
10:48.71a
Riverton
74.
11
Sean Rausch
10:48.95a
Riverton
75.
12
Branson Petty
10:49.91a
Davis (UT)
76.
11
Luke Hughes
10:50.46a
Bountiful
77.
12
Zane Fisher
10:50.68a
Riverton
78.
11
Kedric Palmer
10:51.25a
Uintah
79.
10
Bradshaw Haack
10:52.28a
Evanston Senior
80.
11
Colton Minard
10:54.70a
Green River
81.
9
Luke Wilde
10:55.36a
Davis (UT)
82.
9
Simon Mitchell
10:55.58a
Davis (UT)
83.
10
Blake Lewis
10:55.82a
Riverton
84.
9
Elijah Williamson
10:56.82a
Davis (UT)
85.
10
James Woodrum
10:58.51a
Westlake
86.
12
Jake Miller
11:00.17a
Davis (UT)
87.
9
Brayden Johnson
11:02.39a
Pleasant Grove
88.
11
Adam Gillett
11:03.24a
Bingham
89.
10
Ty Vickers
11:03.89a
Herriman
90.
12
Noah Sorenson
11:10.04a
Riverton
91.
10
Weston Wiley
11:13.95a
Evanston Senior
92.
9
Jesse Loveland
11:14.99a
Star Valley
93.
12
Carew Trickett
11:15.54a
Riverton
94.
12
Matt Thornblad
11:16.03a
Viewmont
95.
Maxwell Bowen
11:16.64a
Unattached
96.
10
Marcos Valerio
11:16.83a
Green River
97.
12
Tanner Bilton
11:17.16a
Davis (UT)
98.
11
Ben Coleman
11:24.49a
Riverton
99.
11
Ryan Pickering
11:25.86a
Westlake
100.
10
Jacob Andrews
11:34.04a
Riverton
101.
12
Connor Turner
11:34.05a
Star Valley
102.
9
Cole Whitelock
11:36.50a
Riverton
103.
12
Mitchell Newkirk
11:39.93a
Riverton
104.
9
Andrew Roach
11:41.55a
West
105.
11
Wade Palmer
11:49.08a
Pleasant Grove
106.
10
Ford Draper
11:49.28a
Ogden
107.
9
Spencer Hogan
11:49.56a
Davis (UT)
108.
10
Matthew Case
11:52.19a
Westlake
109.
9
Hunter Kitchen
11:55.52a
Davis (UT)
110.
Jordan Neilson
11:59.86a
Unattached
111.
10
Carson Field
12:01.08a
Sky View
112.
9
Dillon Foley
12:02.85a
Star Valley
113.
10
Dallin McRae
12:05.14a
Logan
114.
7
Tevan Albrecht
12:08.58a
Riverton
115.
11
Hyrum Palmer
12:12.49a
Davis (UT)
116.
10
Nathan Thornton
12:13.24a
Davis (UT)
117.
9
Jonah Simon
12:14.05a
Riverton
118.
-
Jared White
12:14.51a
Riverton
119.
10
Dallin Mcdougal
12:14.60a
Riverton
120.
9
Jaden Jensen
12:19.14a
Bountiful
121.
10
Tobias Propst
12:19.80a
Rock Springs
122.
9
Isaac Bartlome
12:20.39a
Riverton
123.
10
Malakai Stephens
12:21.17a
Riverton
124.
9
Charles Winfield
12:23.36a
Evanston Senior
125.
12
Josh Ornelas
12:26.92a
Springville
126.
10
Dalton Moore
12:47.92a
Rock Springs
127.
10
Brandon Sepos
12:48.24a
Evanston Senior
128.
10
Kohlton Garrard
12:52.39a
Star Valley
129.
10
Thomas Hogan
12:55.42a
Davis (UT)
130.
9
Jaiden Le
13:07.33a
Riverton
131.
9
Andrew Hess
13:10.08a
Bountiful
132.
10
John Hess
13:29.45a
Bountiful
133.
9
Logan Hunt
13:33.21a
Evanston Senior
134.
11
Aidan Woolcott
13:40.17a
Summit Academy
135.
9
Gavin Cannon
13:57.30a
Riverton
136.
9
Malachi Cannon
14:07.21a
Riverton
137.
12
Corey Alvarado
14:25.33a
Syracuse
138.
10
Hyrum Cooper
14:28.05a
Evanston Senior
60m Hurdles
- 39"
Varsity
- Finals
x
1.
12
Tanner Kutterer
8.38a
Syracuse
2.
11
Caleb Kamalu
8.51a
Davis (UT)
3.
11
Zachary Olsen
8.56a
Davis (UT)
4.
12
Taylor Macdonald
8.61a
Beaver
5.
12
Wyatt Owen
8.65a
Minico
6.
11
Spencer James
8.71a
Spanish Fork
7.
11
Carter Reynolds
8.73a
Desert Hills
8.
11
Braden Miles
8.76a
Northridge
9.
12
Trent Rasmussen
8.93a
Rock Springs
10.
11
Bennett Hill
8.95a
Wasatch
11.
Kaden Jolley
9.20a
Unattached
12.
12
Jensen Rudd
10.12a
Wasatch
60m Hurdles
- 39"
Varsity
- Prelims
x
1.
12
Tanner Kutterer
8.41a
Syracuse
2.
11
Caleb Kamalu
8.67a
Davis (UT)
3.
11
Carter Reynolds
8.70a
Desert Hills
4.
12
Taylor Macdonald
8.73a
Beaver
5.
12
Wyatt Owen
8.80a
Minico
6.
11
Spencer James
8.87a
Spanish Fork
7.
12
Trent Rasmussen
8.99a
Rock Springs
8.
11
Zachary Olsen
9.07a
Davis (UT)
9.
11
Bennett Hill
9.09a
Wasatch
10.
11
Braden Miles
9.13a
Northridge
11.
Kaden Jolley
9.21a
Unattached
12.
12
Jensen Rudd
9.22a
Wasatch
13.
10
Erick Salcido
9.29a
Rock Springs
14.
12
Justin Harmon
9.34a
American Fork
15.
12
Brooklyn Hale
9.35a
Gold Medal Athletics
16.
11
Landon Miles
9.36a
Northridge
17.
12
Dakota Tidwell
9.39a
Bingham
18.
12
Jace Jones
9.42a
Payson
19.
11
Chris Ohman
9.46a
Springville
20.
11
Gavin Westside Young
9.49a
Desert Hills
21.
11
Jake Hill
9.55a
Wasatch
22.
12
Peter O'Brien
9.56a
Olympus
23.
11
Benjamin Marlette
9.64a
Bountiful
24.
-
Conner Powell
9.65a
Layton
25.
Bronson Bowden
9.66a
Unattached
26.
12
Parker Scholes
9.69a
Copper Hills
27.
12
Carter Hardy
9.74a
Davis (UT)
28.
-
Logan Orr
9.75a
Corner Canyon
29.
11
Tyler Strong
9.75a
Springville
30.
12
Luis Alvarez
9.79a
Hillcrest
31.
10
Raymond Huang
9.89a
Rock Springs
32.
10
Josh Miller
9.94a
Davis (UT)
33.
10
Ryan Johnson
10.03a
Davis (UT)
34.
10
Cole Goich
10.04a
Rock Springs
35.
9
Payton Suitter
10.05a
Bingham
36.
12
Adam Selk
10.20a
Olympus
37.
12
Cache Arbon
10.21a
Davis (UT)
38.
Tyce Matheson
10.36a
Unattached
39.
12
Austin Gerber
10.39a
Bountiful
40.
12
Matt Harris
10.44a
Timpanogos
41.
-
Mitchell Miles
10.45a
Timpanogos
42.
12
Houston Hanks
10.62a
Bountiful
43.
10
Keaton Rusch
10.68a
Syracuse
44.
15-16
Timothy Kitiona
10.68a
Mercury Track of Utah
45.
12
Daniel De la Cruz
10.77a
Cottonwood
46.
12
Taylor Vandertoolen
10.79a
Olympus
47.
10
Sam Nafus
10.80a
Bountiful
48.
9
Seth Hymas
10.81a
Rock Springs
49.
11
Keith Brough
10.83a
Viewmont
50.
11
Spencer Thomson
10.84a
Davis (UT)
51.
11
Josiah Stephens
10.91a
Riverton
52.
10
Braden Doak
10.97a
Rock Springs
53.
10
Kole Corbett
11.01a
Bountiful
54.
11
Colton Lefler
11.25a
Herriman
55.
12
Taylor Christianson
11.26a
West Jordan
56.
9
Edgar Granados
11.51a
Rock Springs
57.
12
Spencer Royce
11.72a
Riverton
58.
10
Everett Whitman
11.78a
Rock Springs
59.
9
Timothy Harlow
11.78a
Springville
60.
10
Jackson Kendrick
12.94a
Davis (UT)
--
-
Davis Wall
DQ
Unattached
4x200 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
1:32.80a
Davis (UT)
2.
Relay Team
1:34.22a
Olympus
3.
Relay Team
1:34.31a
Westlake
4.
Relay Team
1:34.52a
Northridge
5.
Relay Team
1:35.55a
Bountiful
6.
Relay Team
1:36.31a
Rock Springs
7.
Relay Team
1:36.59a
Cheetahs Track Club
8.
Relay Team
1:37.34a
Rock Springs
9.
Relay Team
1:39.68a
Syracuse
10.
Relay Team
1:39.98a
Timpanogos
11.
Relay Team
1:42.56a
Davis (UT)
12.
Relay Team
1:43.30a
Riverton
13.
Relay Team
1:44.44a
Bountiful
14.
Relay Team
1:45.84a
Bountiful
15.
Relay Team
1:46.29a
West
16.
Relay Team
1:49.16a
Provo
--
Relay Team
DQ
Quickfeet
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
3:23.38a
Syracuse
2.
Relay Team
3:26.57a
Davis (UT)
3.
Relay Team
3:33.16a
Bingham
4.
Relay Team
3:35.05a
Northridge
5.
Relay Team
3:39.37a
Bountiful
6.
Relay Team
3:42.98a
Rock Springs
7.
Relay Team
3:44.55a
Bingham
8.
Relay Team
3:52.45a
Rock Springs
9.
Relay Team
4:02.72a
Bountiful
10.
Relay Team
4:06.06a
Bountiful
11.
Relay Team
4:07.94a
West
4x800 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
8:16.24a
Springville
2.
Relay Team
8:21.57a
Skyridge
3.
Relay Team
8:21.69a
Lone Peak
4.
Relay Team
8:28.98a
Davis (UT)
5.
Relay Team
8:32.38a
Westlake
6.
Relay Team
8:35.91a
Northridge
7.
Relay Team
8:46.58a
Mountain View
8.
Relay Team
8:47.31a
Davis (UT)
9.
Relay Team
8:51.38a
Provo
10.
Relay Team
9:03.26a
Davis (UT)
11.
Relay Team
9:13.31a
Jordan
12.
Relay Team
9:15.71a
Cottonwood
13.
Relay Team
9:17.15a
Springville
14.
Relay Team
9:30.93a
Syracuse
15.
Relay Team
9:57.68a
Bountiful
16.
Relay Team
9:57.89a
Mountain View
17.
Relay Team
9:57.91a
Maple Mountain
18.
Relay Team
9:59.58a
Hillcrest
Shot Put
- 12lb
Varsity
- Finals
x
1.
12
Talin Mortensen
58-01.00
Salem Hills
2.
11
Austin Carter
55-08.00
Beaver
3.
12
Kayden White
50-04.00
Syracuse
4.
12
Hunter Morganson
50-00.00
Salem Hills
5.
12
Eli Beard
48-07.00
Davis (UT)
6.
12
Timothy Eatchel
46-05.00
Weber
7.
12
Caleb Rogers
44-11.00
Riverton
8.
11
Hunter Greer
43-03.50
Timpanogos
9.
11
Karter Shaw
43-00.00
Herriman
Shot Put
- 12lb
Varsity
- Prelims
x
1.
12
Talin Mortensen
57-05.00
Salem Hills
2.
11
Austin Carter
55-08.00
Beaver
3.
12
Hunter Morganson
50-00.00
Salem Hills
4.
12
Kayden White
48-11.00
Syracuse
5.
12
Timothy Eatchel
46-05.00
Weber
6.
12
Eli Beard
45-03.00
Davis (UT)
7.
12
Caleb Rogers
43-06.00
Riverton
8.
11
Hunter Greer
43-03.50
Timpanogos
9.
11
Karter Shaw
43-00.00
Herriman
10.
12
Isaac Yablonovsky
42-05.00
Davis (UT)
11.
11
Taylor Wilson
41-00.50
Riverton
12.
11
David Fotu
40-11.00
Herriman
13.
10
Samuel Hansen
39-06.50
Syracuse
14.
11
Spencer Plummer
39-05.00
Davis (UT)
15.
10
Zach Geffre
39-02.25
Rock Springs
16.
11
Kayden Hossfield
38-09.00
Olympus
17.
11
Walker Brown
38-08.00
Rock Springs
18.
12
Mason Richins
38-04.00
Woods Cross
19.
12
Kaiden Snow
38-00.75
West Jordan
20.
11
Adam Roylance
37-08.00
Viewmont
21.
12
Marvin Taumoepeau
37-04.00
West
22.
11
Matthew Geary
37-01.25
Evanston Senior
23.
12
Kofe TauMoepeau
36-09.00
West
24.
11
Damian Hawkins
36-07.00
Evanston Senior
24.
12
Jenson Williams
36-07.00
Evanston Senior
26.
11
Dominik McKeever
36-03.50
Rock Springs
27.
12
Alex Trevino
35-09.75
Cyprus
28.
11
Beau Lloyd
35-04.00
Evanston Senior
29.
Tevita Leetham
34-07.00
Unattached
30.
-
Braxto Farnsworth
34-06.25
Timpanogos
31.
-
Brayden Christianson
34-04.25
Unattached
32.
10
Jake Asplund
34-04.00
Davis (UT)
33.
11
Richard Conner
34-03.00
Summit Academy
34.
-
Ethan Perez
33-01.50
Timpanogos
35.
-
Carlos Bermudez
32-00.25
Timpanogos
36.
11
Ryan Gomez
31-06.25
Evanston Senior
37.
12
Elijah Hill
31-04.00
Green River
38.
9
Demetrio Gallegos
31-02.00
Evanston Senior
39.
9
Alo Lelei
30-08.00
Evanston Senior
40.
11
Joshua Wheeler
29-06.00
Davis (UT)
41.
12
Norris Tukuafu
29-05.75
Bountiful
42.
12
Andrew McKinley
29-03.00
Woods Cross
43.
10
Joseph Harward
28-11.00
West Jordan
44.
10
Alex Remington
28-09.50
Davis (UT)
45.
9
Tito Mena
28-08.25
Green River
46.
11
Placido Mena
28-07.00
Green River
47.
10
Bridger Williams
27-10.00
Evanston Senior
47.
9
Michael Rodabaugh
27-10.00
Rock Springs
49.
-
Gustavo Done
27-08.25
Timpanogos
50.
10
Jake Fox
27-08.00
Davis (UT)
51.
9
Gavin Beierle
27-05.00
Herriman
52.
11
Kaden Flitton
27-03.50
Davis (UT)
53.
10
Nicholas Medina
27-02.25
Herriman
54.
9
Jesus Quintero
26-07.00
Evanston Senior
55.
10
Devin Longtine
25-10.00
Riverton
56.
-
Jet Johnson
25-06.00
Timpanogos
57.
10
Chase Renstrom
25-03.00
Davis (UT)
58.
9
Brayden Robinson
24-00.00
Herriman
58.
9
Bo Lambson
24-00.00
West Jordan
60.
10
Lance Stubbs
23-04.75
Spanish Fork
61.
9
Austin Rinker
22-04.00
Riverton
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
12
Taylor Macdonald
6-02.00
Beaver
2.
-
Seth Dabb
6-00.00
Unattached
3.
11
Dallin Barnes
5-08.00
Riverton
4.
12
Parker Scholes
5-08.00
Copper Hills
5.
12
Ben Weppner
5-06.00
Manti
6.
12
Nate McHenry
5-02.00
Westlake
6.
11
Brayden Lonebear
5-02.00
Riverton
8.
9
Brody McKinnon
5-02.00
Logan
--
9
Alex Ventura
NH
Skyridge
--
11
Jontay Reaves
NH
Westlake
--
10
Austin Child
NH
Skyridge
--
12
Rylan Wagner
NH
Riverton
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
-
Adam Anderson
14-00.00
Utah Pole Vault Acad...
2.
10
Colton Schmitz
12-06.00
Copper Hills
3.
12
Chris Colson
12-06.00
Timpanogos
4.
12
Cache Arbon
12-06.00
Davis (UT)
5.
12
Stewart Robinson
12-00.00
Alta
6.
Chanse Shore
12-00.00
Unattached
7.
11
Trent James
12-00.00
Riverton
8.
12
Justin Harmon
11-06.00
American Fork
9.
-
Noah Blotter
11-06.00
Herriman
9.
12
Jeremy Brandow
11-06.00
Lone Peak
9.
12
Brenden Lapp
11-06.00
Rock Springs
12.
12
Kirwan Checketts
11-00.00
Syracuse
12.
11
Harlan Benedict
11-00.00
Evanston Senior
14.
11
Adam Dayley
10-06.00
Herriman
14.
12
Everton Checketts
10-06.00
Syracuse
14.
12
Jake Overfelt
10-06.00
Davis (UT)
17.
11
Garett MacArthur
9-10.00
Fremont
18.
12
Devin Martinez
9-02.00
Riverton
19.
-
Nicholas Bodily
8-06.00
Copper Hills
19.
11
Trevor Coombs
8-06.00
Fremont
19.
12
Andy Weaver
8-06.00
Timpanogos
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
11
Xakai Harry
22-09.50
Davis (UT)
2.
10
William Prettyman
22-08.50
Cheetahs Track Club
3.
-
Dylan Clements
22-02.50
Unattached
4.
11
Ethan Belot
21-05.25
Maple Mountain
5.
11
Carson Smith
20-11.25
Layton
6.
12
Justin Harmon
20-10.25
American Fork
7.
12
Kalen Kester
20-09.75
Green River
8.
12
Holden Peterson
20-07.50
Pleasant Grove
9.
11
Kyle Cacho
20-00.00
Green River
Long Jump
Varsity
- Prelims
x
1.
10
William Prettyman
22-03.00
Cheetahs Track Club
2.
-
Dylan Clements
21-09.75
Unattached
3.
11
Xakai Harry
21-09.50
Davis (UT)
4.
11
Ethan Belot
21-05.25
Maple Mountain
5.
11
Carson Smith
20-11.25
Layton
6.
12
Kalen Kester
20-09.75
Green River
7.
12
Justin Harmon
20-07.50
American Fork
8.
12
Holden Peterson
20-03.00
Pleasant Grove
9.
11
Kyle Cacho
19-10.00
Green River
10.
11
Kyle Henderson
19-08.50
Uintah
11.
-
Jaden Cutler
19-07.50
Herriman
12.
11
Hunter Hansen
19-07.25
Rock Springs
13.
12
Taylor Dallin
19-03.50
Timpanogos
14.
12
Benjam Hartvigsen
18-11.00
Cheetahs Track Club
15.
11
Oaklan Jenkins
18-10.25
Rock Springs
16.
12
Adam Ahmu
18-08.75
Timpanogos
17.
12
Carter Hardy
18-08.25
Davis (UT)
18.
10
Damon Longfellow
18-06.75
Rock Springs
19.
11
Dallin Barnes
18-04.00
Riverton
20.
11
Quade Bunker
18-01.25
Salem Hills
21.
12
Tanner Peck
17-11.75
Box Elder
22.
12
Cameron McClellan
17-11.50
Box Elder
23.
11
Seth Tillotson
17-10.00
Westlake
24.
11
Isaiah Smith
17-06.50
Uintah
24.
12
Parker Beardall
17-06.50
Salem Hills
26.
12
Trey Young
17-05.00
Beaver
27.
10
David Medina
17-03.00
Rock Springs
28.
9
Seth Hymas
17-00.75
Rock Springs
29.
12
Rylan Wagner
17-00.25
Riverton
30.
11
Drew Grossnickle
17-00.00
Rock Springs
31.
11
Brayden Lonebear
16-10.75
Riverton
32.
11
Dawson Stokes
16-10.50
Maple Mountain
33.
12
Ethan Breinholt
16-09.50
Riverton
34.
11
Nick Kunz
16-08.00
Evanston Senior
35.
10
Cris Periman
16-04.50
Evanston Senior
36.
12
Parker Scholes
16-04.00
Copper Hills
37.
-
Ethan Bringhurst
16-03.25
Unattached
38.
11
Brock Rigby
16-00.00
Evanston Senior
39.
11
Jack Stout
14-10.25
Rock Springs
40.
9
Dylan Christopherson
14-02.25
Rock Springs
41.
15-16
Asa Turok
13-10.75
Cheetahs Track Club
42.
12
Ben Welton
13-05.25
Riverton
43.
12
Seth Staley
13-05.00
Bingham
44.
11
Sam Sanchez
13-02.00
Evanston Senior
45.
9
Jarrett Jones
13-01.25
Payson
46.
10
Everett Whitman
12-01.00
Rock Springs
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
-
Dylan Clements
41-08.50
Unattached
2.
12
Patrick Hickerson
39-11.00
Lander Valley
3.
11
Kyle Cacho
39-00.50
Green River
4.
12
Carter Hardy
38-10.00
Davis (UT)
5.
12
Sam Rogers
37-00.00
Lander Valley
6.
12
Ethan Breinholt
36-02.75
Riverton
7.
10
Cole Goich
34-07.25
Rock Springs
8.
10
Cris Periman
34-05.50
Evanston Senior
9.
11
Jack Stout
32-02.50
Rock Springs
Triple Jump
Varsity
- Prelims
x
1.
-
Dylan Clements
41-08.50
Unattached
2.
12
Patrick Hickerson
39-11.00
Lander Valley
3.
11
Kyle Cacho
39-00.50
Green River
4.
12
Carter Hardy
38-10.00
Davis (UT)
5.
12
Sam Rogers
37-00.00
Lander Valley
6.
12
Ethan Breinholt
36-02.75
Riverton
7.
10
Cole Goich
34-07.25
Rock Springs
8.
10
Cris Periman
34-05.50
Evanston Senior
9.
11
Jack Stout
32-02.50
Rock Springs
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
17-18
Jaslyn Gardner
7.54a
Quickfeet
2.
11
Kate Kranz
7.82a
Gold Medal Athletics
3.
12
Brinn Jensen
7.97a
Gold Medal Athletics
4.
9
Sydney Holiday
7.97a
Cody
5.
10
Meghan Hunter
8.06a
Provo
6.
12
Brianna Powell
8.07a
Box Elder
7.
11
Emily Ellis
8.07a
Lone Peak
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
17-18
Jaslyn Gardner
7.69a
Quickfeet
2.
11
Kate Kranz
7.91a
Gold Medal Athletics
3.
12
Charley Jordan
8.00a
Olympus
4.
10
Meghan Hunter
8.01a
Provo
5.
12
Brianna Powell
8.01a
Box Elder
6.
12
Brinn Jensen
8.05a
Gold Medal Athletics
7.
11
Emily Ellis
8.05a
Lone Peak
8.
9
Sydney Holiday
8.08a
Cody
9.
12
Caroline Iverson
8.08a
Box Elder
10.
12
Brooklyn Lott
8.20a
Desert Hills
11.
11
Krista Farley
8.21a
Weber
12.
11
Emma Newbold
8.24a
Herriman
13.
12
Kyra Maile
8.26a
Timpanogos
14.
11
Ayla Loyd
8.32a
Mercury Track of Utah
15.
10
Brittany Cardall
8.36a
Syracuse
16.
12
Shaylee Clements
8.39a
Timpanogos
17.
10
Ashley Rookstool
8.41a
Maple Mountain
18.
11
Adara Christensen
8.42a
Westlake
19.
8
Madison Chance
8.47a
Lander
20.
12
Leah Brown
8.49a
Park City
21.
12
Jordan Brandt
8.50a
Brighton
22.
11
Michelle Sierra
8.54a
Copper Hills
23.
11
Alexis deWitt
8.55a
Timpanogos
24.
10
Shea Davidson
8.55a
Logan
24.
11
Corina Price
8.55a
Davis (UT)
26.
11
Emma Aldred
8.56a
American Fork
27.
11
Rachael Reeder
8.56a
West
28.
10
Myley Alexander
8.58a
Westlake
29.
15-16
Kaya Heideman
8.62a
Cheetahs Track Club
30.
12
Addison Laird
8.63a
American Fork
31.
Haylee Mather
8.63a
Unattached
32.
11
Ansley Tueller
8.67a
Box Elder
33.
9
Rachel Shuler
8.69a
Rock Springs
34.
11-12
Harmonie Ragin
8.73a
Mercury Track of Utah
34.
12
Annalise Lont
8.73a
Mercury Track of Utah
36.
12
Chloe Cook
8.75a
Cheetahs Track Club
37.
9
Megan Bentley
8.76a
Bingham
37.
9
Camilla Andam
8.76a
Copper Hills
39.
11
Kamora Wayman
8.77a
Bountiful
40.
10
Skylar Jackenthal
8.77a
Park City
41.
11
Daphne Reeves
8.80a
Gold Medal Athletics
42.
12
Maya Smith
8.81a
Mountain View
43.
10
Ilene Winward
8.82a
Provo
43.
11
Aubrie Robinson
8.82a
Westlake
45.
12
Jazmin Moss
8.83a
Bountiful
45.
12
Ryah Larsen
8.83a
Skyridge
47.
10
Setera Stock
8.84a
Copper Hills
48.
10
Sage Nelsen
8.84a
Olympus
49.
11
Macady Baxter
8.86a
Salem Hills
50.
12
Rylee Wood
8.86a
Riverton
51.
12
McKinlee Skidmore
8.87a
Morgan
52.
12
Emma Hawkes
8.87a
American Fork
52.
12
Hailey Harmon
8.87a
Skyridge
54.
10
Shaylah Barnett
8.88a
Davis (UT)
55.
11
Brinley Gale
8.89a
Olympus
56.
11
Lauren Hoyt
8.89a
Green River
57.
11
Emilee Benedict
8.90a
Evanston Senior
58.
11
Vanessa Sabel
8.96a
Salem Hills
59.
9
Shaunti Longfellow
8.97a
Rock Springs
59.
12
Kyli Yorgason
8.97a
Riverton
61.
Masen Brandon
8.98a
Unattached
62.
12
Kaylee Melton
8.99a
Bingham
63.
9
Belle Dayley
9.00a
Herriman
64.
10
Katie Brotherson
9.03a
Park City
65.
10
Bailey Brandt
9.03a
Brighton
66.
9
Aspen Peterson
9.04a
Skyridge
67.
12
Taylor Jerant
9.05a
Bingham
68.
12
Morgan Atkinson
9.05a
Quickfeet
69.
12
Elizabeth Tew
9.05a
Bountiful
70.
12
Brittany Eatough
9.06a
Provo
71.
12
Alison Seaman
9.12a
Timpanogos
72.
10
Kia Comstock
9.12a
Rock Springs
73.
12
Emma Workman
9.13a
Cheetahs Track Club
74.
10
Emma Johnson
9.13a
Provo
75.
9
Makayla Nielsen
9.14a
Riverton
76.
12
Allison Hunt
9.15a
Payson
77.
11
Aly Lanham
9.19a
Riverton
78.
11
Demi Sintz
9.20a
Bingham
79.
Madi King
9.21a
Unattached
80.
10
Bailey Eaton
9.24a
Brighton
81.
10
America Armenta
9.26a
Westlake
82.
10
Kalli McRae
9.27a
Viewmont
83.
-
Tiffany Vigil
9.29a
Cyprus
84.
10
Daisha Beck
9.30a
Spanish Fork
85.
12
Rose McMahon
9.32a
Lander Valley
86.
10
Lisa Sullivan
9.37a
Rock Springs
87.
Calli Weeks
9.38a
Skyridge
88.
15-16
Emma Kathryn Weaver
9.41a
Mercury Track of Utah
89.
9
Esperance Iradukunda
9.41a
Cheetahs Track Club
90.
11
Brittany Barnes
9.44a
Olympus
91.
11
Madison Johnson
9.50a
Riverton
91.
11
Mikayla Danielson
9.50a
Bingham
93.
Aubre Johnson
9.51a
Unattached
94.
9
Emily Katwyk
9.54a
Bingham
95.
12
Lexhie Romero
9.55a
Lander Valley
96.
9
McKenna Griffin
9.56a
Provo
97.
12
Courtney Ashmead
9.56a
Davis (UT)
98.
10
Gracie Davis
9.58a
Olympus
99.
11
Courtney Steele
9.58a
Davis (UT)
100.
11
Angel Seidel
9.59a
Logan
101.
10
Savannah Waters
9.59a
Bountiful
102.
9
Lacey Golding
9.59a
Payson
103.
-
Lindsay Akagi
9.66a
Corner Canyon
104.
8
Mercedes Moberly
9.69a
Gold Medal Athletics
105.
9
Brenna Mainor
9.70a
Davis (UT)
106.
12
McKayla Moon
9.71a
Davis (UT)
107.
10
Debora Ingabile
9.76a
Cheetahs Track Club
108.
10
Ashley Fry
9.80a
Evanston Senior
109.
10
Tia Benson
9.80a
Olympus
110.
12
Leona Schulze
9.82a
Logan
111.
9
Heather Gibson
9.86a
Green River
112.
11
Mariana Garcia
9.87a
Timpanogos
113.
7
Lola Isabel Maldonado
9.87a
West
114.
10
Shaneal Hansen
9.89a
Bountiful
115.
10
Katelin Valdez
9.90a
Rock Springs
116.
10
Natalie Maroney
9.90a
Provo
117.
10
Sumerlyn Nilson
9.92a
Spanish Fork
118.
10
Kelby Pope
9.94a
Green River
119.
9
Bryawna Meyer
9.97a
Provo
120.
7
Stella Bradley
10.02a
West
121.
12
LynTessa Martinez
10.04a
Cyprus
122.
11
Jamia Rhodes
10.12a
Cyprus
123.
10
Riley Vialpando
10.14a
Riverton
124.
9
Claire Champagne
10.20a
Logan
124.
9
Amelia Gordon
10.20a
Bingham
126.
10
Melinda Corbett
10.22a
Timpanogos
127.
12
Jennifer Sepulveda-Lopez
10.23a
Kearns
128.
10
Shelby Click
10.25a
Rock Springs
129.
11
Lizzy Ivory
10.29a
Olympus
130.
9
Isabela Cerrato
10.36a
Provo
131.
12
Lauryn White Buffalo
10.36a
Riverton
132.
11
Katelyn Ordyna
10.40a
Bingham
133.
11
Julia Klingbeil
10.46a
Riverton
134.
10
Baylee Reid
10.63a
Bingham
135.
9
Andi Longfellow
10.72a
Rock Springs
136.
10
Selena Pham
10.74a
Olympus
137.
9
Olivia Uhrig
11.04a
Rock Springs
--
9
Jacee Kirkpatrick
DQ
Gold Medal Athletics
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
17-18
Jaslyn Gardner
24.83a
Quickfeet
2.
12
Brinn Jensen
25.27a
Gold Medal Athletics
3.
10
Meghan Hunter
25.45a
Provo
4.
11
Kate Kranz
25.57a
Gold Medal Athletics
5.
11
Emily Ellis
25.77a
Lone Peak
6.
9
Sydney Holiday
26.28a
Cody
7.
11
Sami Oblad
26.33a
Stansbury
8.
15-16
Laura Lundahl
26.37a
Mercury Track of Utah
9.
11
Emma Newbold
26.41a
Herriman
10.
12
Brooklyn Lott
26.58a
Desert Hills
11.
11
Krista Farley
26.69a
Weber
12.
10
Taygin DeHart
26.93a
Olympus
13.
12
Kayla Rees
27.00a
Syracuse
14.
12
Paige Young
27.11a
Gold Medal Athletics
15.
10
Ally Gomm
27.13a
Provo
16.
11
Adara Christensen
27.18a
Westlake
17.
10
Lauren Grace Wunderli
27.35a
Gold Medal Athletics
18.
10
Aubree Cheney
27.41a
Gold Medal Athletics
19.
12
Kyra Maile
27.55a
Timpanogos
20.
10
Myley Alexander
27.60a
Westlake
21.
12
Shaylee Clements
27.69a
Timpanogos
22.
11
Olivia Griffin
27.74a
Davis (UT)
23.
10
Ashley Rookstool
27.84a
Maple Mountain
24.
12
Annalise Lont
27.86a
Mercury Track of Utah
25.
8
Madison Chance
27.89a
Lander
26.
11
Hailey Jensen
27.89a
Gold Medal Athletics
27.
9
Emma Reeves
27.99a
Gold Medal Athletics
28.
12
Keslee Stephenson
28.03a
Davis (UT)
29.
11
Ansley Tueller
28.17a
Box Elder
30.
12
Lindsay DiReda
28.20a
Davis (UT)
31.
11
Corina Price
28.28a
Davis (UT)
32.
9
Jacee Kirkpatrick
28.29a
Gold Medal Athletics
33.
10
Setera Stock
28.30a
Copper Hills
34.
11
Daphne Reeves
28.31a
Gold Medal Athletics
35.
11
Madeline Martin
28.32a
Hillcrest
36.
10
Aniya Bobo
28.42a
Weber
37.
10
Miranda Baird
28.44a
Davis (UT)
38.
10
Shea Davidson
28.55a
Logan
39.
11
Emma Aldred
28.62a
American Fork
40.
12
Jazmin Moss
28.66a
Bountiful
41.
11
Kamora Wayman
28.73a
Bountiful
42.
11
Aubrie Robinson
28.74a
Westlake
43.
10
Shaylah Barnett
28.80a
Davis (UT)
44.
12
Ali Egbert
28.81a
Gold Medal Athletics
45.
11
Olivia Franks
28.85a
Davis (UT)
46.
11
Sarah Drinkall
28.90a
Woods Cross
47.
12
Devin Zebeleah
28.97a
Mercury Track of Utah
48.
10
Ellie Anderson
29.03a
Davis (UT)
49.
10
Alexia Leland
29.09a
Evanston Senior
50.
-
Genevieve Paduano
29.11a
Maple Mountain
51.
9
Allix Safford
29.21a
Olympus
52.
9
Shaunti Longfellow
29.24a
Rock Springs
53.
-
McKenzi Davison
29.25a
Unattached
54.
11
Rachael Reeder
29.30a
West
55.
10
Makenzie Woolley
29.33a
Desert Hills
56.
12
Emma Hawkes
29.43a
American Fork
57.
9
Megan Bentley
29.48a
Bingham
58.
10
Kia Comstock
29.50a
Rock Springs
59.
12
Regan Crofts
29.52a
Olympus
60.
10
Chloe Taylor
29.71a
Desert Hills
61.
11
Emilee Benedict
29.74a
Evanston Senior
62.
11
Morgan Blackburn
29.80a
Davis (UT)
63.
10
Sage Nelsen
29.85a
Olympus
64.
11
Demi Sintz
29.88a
Bingham
65.
11
Kimberlin Cox
29.92a
Davis (UT)
66.
9
Rachel Shuler
29.92a
Rock Springs
67.
Madi King
30.05a
Unattached
68.
10
Makayla Rice
30.06a
Rock Springs
69.
12
Allison Hunt
30.32a
Payson
70.
10
Leah Whitaker
30.42a
Timpanogos
71.
11
Kristen McCrann
30.47a
Rock Springs
72.
10
Emma Johnson
30.48a
Provo
73.
12
Rose McMahon
30.55a
Lander Valley
74.
12
Sarah Kennedy
30.55a
Pleasant Grove
75.
10
Tia Goldsberry
30.59a
Davis (UT)
76.
9
Jaida Jackman
30.72a
Box Elder
77.
9
Makayla Nielsen
30.91a
Riverton
78.
12
Morgan Atkinson
30.96a
Quickfeet
79.
12
Katy Herrin
30.99a
Provo
80.
8
Shelby Steele
31.05a
Davis (UT)
81.
15-16
Emma Kathryn Weaver
31.08a
Mercury Track of Utah
82.
12
Brittany Eatough
31.19a
Provo
83.
11
Aly Lanham
31.24a
Riverton
84.
10
Natalie Maroney
31.25a
Provo
85.
-
Evalyn Ledezma
31.28a
Timpanogos
86.
10
Lisa Sullivan
31.30a
Rock Springs
87.
12
Taylor Jerant
31.33a
Bingham
88.
-
Tiffany Vigil
31.64a
Cyprus
89.
10
Ashley Kohler
31.72a
Bountiful
90.
11
Mia Bahr
31.78a
Pleasant Grove
91.
10
Jimena Campos
31.97a
Green River
92.
12
Emillie Wright
32.00a
Olympus
93.
12
Courtney Ashmead
32.03a
Davis (UT)
94.
9
Heather Gibson
32.19a
Green River
95.
10
Katelin Valdez
32.36a
Rock Springs
96.
7
Lola Isabel Maldonado
32.39a
West
97.
10
Olivia Vasquez
32.47a
Davis (UT)
98.
10
Gracie Davis
32.49a
Olympus
99.
8
Mercedes Moberly
32.61a
Gold Medal Athletics
100.
12
Shelby Gentry
32.74a
Bountiful
101.
10
Sumerlyn Nilson
32.90a
Spanish Fork
102.
12
Leona Schulze
33.09a
Logan
103.
10
Kyra Hawkins
33.12a
Rock Springs
104.
11
Courtney Steele
33.47a
Davis (UT)
105.
12
Hannah Jones
33.60a
Pleasant Grove
106.
12
McKayla Moon
33.62a
Davis (UT)
107.
10
Shaneal Hansen
33.72a
Bountiful
108.
11
Mariana Garcia
33.85a
Timpanogos
109.
7
Stella Bradley
34.00a
West
110.
9
Claire Champagne
34.21a
Logan
111.
9
Aspen Peterson
34.24a
Skyridge
112.
11
Jamia Rhodes
34.29a
Cyprus
113.
12
LynTessa Martinez
34.34a
Cyprus
114.
10
Kelby Pope
34.66a
Green River
115.
12
Lexhie Romero
34.83a
Lander Valley
116.
10
Shelby Click
34.84a
Rock Springs
117.
9
Andi Longfellow
35.43a
Rock Springs
118.
9
Olivia Uhrig
36.63a
Rock Springs
119.
10
Selena Pham
39.74a
Olympus
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
10
Meghan Hunter
55.93a
Provo
2.
11
Emily Ellis
57.53a
Lone Peak
3.
15-16
Laura Lundahl
58.32a
Mercury Track of Utah
4.
11
Sami Oblad
58.70a
Stansbury
5.
10
Ally Gomm
59.69a
Provo
6.
12
Rachel Whipple
1:00.29a
Bountiful
7.
12
Ruby Jane Matthewson
1:00.36a
Davis (UT)
8.
12
Kayla Rees
1:00.96a
Syracuse
9.
12
Sage Allen
1:01.42a
Olympus
10.
10
Aubree Cheney
1:01.49a
Gold Medal Athletics
11.
11
Becky Swanson
1:01.52a
Davis (UT)
12.
10
Jenae Ramirez
1:01.56a
Rock Springs
13.
10
Aniya Bobo
1:01.58a
Weber
14.
11
Hailey Jensen
1:01.84a
Gold Medal Athletics
15.
10
Ashley Rookstool
1:01.90a
Maple Mountain
16.
11
Bailee Radakovich
1:02.32a
Rock Springs
17.
10
Kelli Holiday
1:02.38a
Cody
18.
10
Lauren Grace Wunderli
1:02.54a
Gold Medal Athletics
19.
12
Keslee Stephenson
1:02.80a
Davis (UT)
20.
17-18
Emma Earl
1:03.18a
Cheetahs Track Club
21.
12
Ally Geisler
1:03.44a
Davis (UT)
22.
12
Lindsay DiReda
1:03.63a
Davis (UT)
23.
9
Kezley Moore
1:03.65a
Green River
24.
11
Madeline Martin
1:03.65a
Hillcrest
25.
10
Reghan Worley
1:03.76a
Evanston Senior
26.
-
McKenzi Davison
1:03.93a
Unattached
27.
11
Sierra Vest
1:04.29a
West Jordan
28.
12
Annalise Lont
1:04.32a
Mercury Track of Utah
29.
11
Gwyn Romrell
1:04.52a
Riverton
30.
10
Skylar Jackenthal
1:04.82a
Park City
31.
12
Amria Farnsworth
1:05.04a
Woods Cross
32.
12
Maya Hopkinson
1:05.13a
Mercury Track of Utah
33.
10
Katie Brotherson
1:05.48a
Park City
34.
11
Jaitlyn Pettit
1:05.72a
Riverton
35.
10
Haley Maki
1:05.96a
Park City
36.
12
Julia Schraedel
1:06.10a
Davis (UT)
37.
9
Allix Safford
1:06.16a
Olympus
38.
9
Meg Poll
1:06.23a
Syracuse
39.
-
Riley Smith
1:06.26a
Pvh Wyoming
40.
12
Emma Hawkes
1:06.30a
American Fork
41.
9
Shaunti Longfellow
1:06.38a
Rock Springs
42.
12
Alison Pray
1:06.45a
Salem Hills
43.
11
Demi Sintz
1:06.65a
Bingham
44.
Abby Barrus
1:07.05a
Unattached
45.
10
Tae Skollingsberg
1:07.18a
Spanish Fork
46.
10
SeOnna Southwick
1:07.20a
Unattached
47.
10
Miranda Baird
1:07.31a
Davis (UT)
48.
10
Natalie Maroney
1:07.37a
Provo
49.
11
Samantha Wright
1:07.46a
Woods Cross
50.
11
Julia Miller
1:07.57a
Bountiful
51.
11
Kassidy Webb
1:07.58a
Davis (UT)
52.
9
Ashlyn Baker
1:07.60a
Timpanogos
53.
11
Emilee Benedict
1:07.69a
Evanston Senior
54.
11
Kamora Wayman
1:07.81a
Bountiful
55.
-
Linnea Brady
1:07.93a
Unattached
56.
12
Elizabeth Tew
1:08.15a
Bountiful
57.
17-18
Grace Cobabe
1:08.41a
Mercury Track of Utah
58.
12
Regan Crofts
1:08.67a
Olympus
59.
10
Ellie Anderson
1:08.71a
Davis (UT)
60.
11
Kiana Hall
1:08.84a
Davis (UT)
61.
10
Karly Hartle
1:08.92a
Bingham
62.
12
Katy Herrin
1:09.01a
Provo
63.
11
Maddy Tenney
1:09.23a
Herriman
64.
9
Bradlie Hunsaker
1:10.10a
Rock Springs
65.
12
Madi McDougal
1:10.10a
Syracuse
66.
11
Halie Day
1:10.28a
Riverton
67.
10
Lilly Gardiner
1:10.35a
Davis (UT)
68.
10
Kaitlyn Hemond
1:11.34a
Beaver
69.
11
Lauren Sam
1:11.39a
Herriman
70.
12
Sarah Zenger
1:11.99a
Olympus
71.
10
Isabella Perez
1:12.09a
Logan
72.
9
Baylee Gillies
1:12.14a
Timpanogos
73.
9
Jaida Jackman
1:12.25a
Box Elder
74.
9
Elana Sanford
1:13.27a
Highland
75.
12
Mariah Branin
1:13.41a
Timpanogos
76.
10
Tia Goldsberry
1:13.43a
Davis (UT)
77.
10
Olivia Vasquez
1:13.64a
Davis (UT)
78.
10
Bayleigh Parker
1:13.75a
Northridge
79.
9
Tori Tribett
1:13.88a
Salem Hills
80.
12
Melinda Garrard
1:14.02a
Riverton
81.
10
Maddie Ward
1:14.27a
Davis (UT)
82.
11
Sonsoles Aguayo
1:14.36a
Riverton
83.
10
Lisa Sullivan
1:14.61a
Rock Springs
84.
12
Courtney Romig
1:14.67a
Westlake
85.
10
Kyra Hawkins
1:15.15a
Rock Springs
86.
11
Brinlee McFarlane
1:15.31a
Rock Springs
87.
10
Rose Oveson
1:15.37a
Juab
88.
-
Alanis Molina
1:15.76a
Timpanogos
89.
10
Katelin Valdez
1:16.17a
Rock Springs
90.
10
Allison Fletcher
1:17.64a
Timpanogos
91.
10
Shaneal Hansen
1:18.40a
Bountiful
92.
-
Sarah Buening
1:18.93a
Bingham
93.
9
Andi Longfellow
1:19.57a
Rock Springs
94.
10
Shelby Click
1:20.79a
Rock Springs
95.
-
Giuliana Ramirez
1:21.61a
Timpanogos
96.
10
Sadie Berger
1:21.72a
Rock Springs
97.
11
Kirsten Knezovich
1:22.21a
Green River
98.
11
Emilie Pulson
1:24.54a
Timpanogos
99.
9
Olivia Uhrig
1:25.21a
Rock Springs
100.
11
Kaylie Gopp
1:25.98a
Riverton
101.
10
Kylie Hansen
1:26.57a
Olympus
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Kate Hunter
2:13.76a
Provo
2.
Carlee Hansen
2:20.30a
Unattached
3.
11
Katie Duckworth
2:22.48a
Olympus
4.
10
Abby Jensen
2:22.91a
Westlake
5.
11
Madison Moffitt
2:23.64a
Timpanogos
6.
10
Kelli Holiday
2:23.72a
Cody
7.
12
Jenna Connell
2:24.15a
Davis (UT)
8.
11
Bailee Radakovich
2:24.74a
Rock Springs
9.
11
Kennedy Powell
2:25.48a
Union
10.
10
Alicia Halverson
2:27.15a
Davis (UT)
11.
-
Riley Smith
2:27.59a
Pvh Wyoming
12.
10
Jacelin Clayton
2:28.00a
Mountain View
13.
12
Amria Farnsworth
2:28.33a
Woods Cross
14.
12
Sage Allen
2:29.29a
Olympus
15.
11
Anna Sanford
2:29.31a
Highland
16.
10
Jenae Ramirez
2:29.51a
Rock Springs
17.
12
Shambrea Ogden
2:29.80a
Riverton
18.
10
Abby Rasmussen
2:29.91a
Olympus
19.
12
Kayli Draney
2:30.98a
Star Valley
20.
10
SeOnna Southwick
2:31.36a
Unattached
21.
11
Nicole Sheridan
2:31.80a
Pleasant Grove
22.
10
Reghan Worley
2:31.91a
Evanston Senior
23.
10
Jennica Robinson
2:32.27a
Davis (UT)
24.
12
Haylee Downey
2:32.50a
Davis (UT)
25.
10
Laurie Murphy
2:32.74a
Bountiful
26.
10
Emmy Heywood
2:32.91a
Star Valley
27.
10
Ellie Lundgreen
2:33.17a
Davis (UT)
28.
11
Aleahlani Farnsworth
2:33.34a
Maple Mountain
29.
-
McKenzi Davison
2:33.39a
Unattached
30.
9
Kezley Moore
2:33.47a
Green River
31.
9
Ashley Rich
2:34.11a
Bingham
32.
11
Faith Wagstaff
2:35.09a
Woods Cross
33.
11
Allison Rowley
2:35.15a
Westlake
34.
12
Rebekah Christensen
2:35.71a
Timpanogos
35.
-
Whitney Barlow
2:35.71a
Layton
36.
10
Ashlyn Patterson
2:35.74a
Timpanogos
37.
11
Madison Norris
2:36.44a
Manti
38.
11
McKenna Sprouse
2:36.60a
Uintah
39.
10
Allison Ely
2:36.73a
Bingham
40.
10
Kelsi Lindley
2:36.91a
Mountain View
41.
9
LorraLyn Bronson
2:37.21a
Juab
42.
12
Malaree Wood
2:37.23a
Davis (UT)
43.
11
Sage Chatterton
2:37.92a
Olympus
44.
12
Eliza Hafen
2:38.27a
Davis (UT)
45.
11
Jaitlyn Pettit
2:38.28a
Riverton
46.
11
Sierra Vest
2:38.35a
West Jordan
47.
12
Abby Lawrence
2:38.85a
Davis (UT)
48.
12
Mikaela Jorgensen
2:38.93a
Herriman
49.
10
Megan Allart
2:39.22a
Davis (UT)
50.
10
Maura Williams
2:39.44a
Juab
51.
9
Bradlie Hunsaker
2:39.56a
Rock Springs
52.
11
Sara Miller
2:39.63a
Davis (UT)
53.
10
Lacey Johnson
2:39.82a
Pleasant Grove
54.
11
Hannah Tallerico
2:40.47a
Star Valley
55.
12
Emma Clove
2:40.63a
Davis (UT)
56.
11
Morgan Farley
2:40.63a
Timpanogos
57.
10
Abi Waddoups
2:40.91a
Davis (UT)
58.
12
Katie Phipps
2:40.95a
Spanish Fork
59.
9
Jasmin Balahadia
2:41.40a
Davis (UT)
60.
12
Jenna Draney
2:41.94a
Star Valley
61.
9
Shaelee Angell
2:42.04a
Star Valley
62.
9
Bailey Brown
2:42.48a
Bingham
63.
10
Olivia Vasquez
2:42.63a
Davis (UT)
64.
9
Sydney Hedquist
2:42.70a
Davis (UT)
65.
10
Jane Anderson
2:42.81a
Davis (UT)
66.
12
Madison Baker
2:42.82a
Layton
67.
10
Trysta Stingley
2:42.87a
Riverton
68.
12
Mia Shumway
2:43.02a
Star Valley
69.
10
Sheilah Cheruiyot
2:43.91a
Wasatch Academy
70.
11
Jasmine Braner
2:44.89a
Logan
71.
10
Autumn Taylor
2:45.04a
Davis (UT)
72.
10
Grace Butler
2:45.32a
Skyridge
73.
11
Whitney Slater
2:45.79a
Juab
74.
11
Jennifer Farfan
2:46.11a
West Jordan
75.
11
Erin Berry
2:46.14a
Davis (UT)
76.
11
Kristina Salle
2:46.15a
Westlake
77.
9
Izzy Ramos
2:46.87a
Payson
78.
10
Martha Pieper
2:47.10a
Star Valley
79.
9
Molly Jensen
2:47.22a
Westlake
80.
10
Hannah McGurk
2:47.46a
Davis (UT)
81.
9
Kaylia Lundgren
2:47.54a
Westlake
82.
11
Hailey Sherman
2:47.79a
Cyprus
83.
9
Ashley Lagat
2:48.27a
Wasatch Academy
84.
12
Julia Critchfield
2:48.56a
Salem Hills
85.
10
Rebecca Cromar
2:48.96a
Salem Hills
86.
12
Amelia Tew
2:49.05a
Bountiful
87.
12
Abbigale Walker
2:49.22a
Spanish Fork
88.
11-12
Harmonie Ragin
2:49.56a
Mercury Track of Utah
89.
11
Elizabeth Gottfredson
2:49.58a
Ogden
90.
10
Isabella Perez
2:50.11a
Logan
91.
9
Alexa Peters
2:50.40a
Davis (UT)
92.
9
Kate Chatfield
2:51.75a
Springville
93.
11
Victoria Cerrato
2:52.02a
Provo
94.
10
Marina Brawand
2:52.68a
Bingham
95.
10
Bayleigh Parker
2:53.47a
Northridge
96.
12
Melissa Hancock
2:53.84a
Olympus
97.
10
Victoria Galley
2:54.16a
Bingham
98.
10
Kyra Hawkins
2:54.45a
Rock Springs
99.
10
Scarlett Sisemore
2:55.06a
Rock Springs
100.
11
Emily Hakala
2:55.27a
Timpanogos
101.
11
Wolfstar Duran
2:55.30a
Lander Valley
102.
10
Kylee Hoffman
2:55.79a
Davis (UT)
103.
11
Bekah Faasavalu
2:56.00a
Woods Cross
104.
10
Macy Griffin
2:56.18a
Davis (UT)
105.
9
Purity Kattam
2:56.37a
Wasatch Academy
106.
12
Morgan Warren
2:56.58a
Bingham
107.
10
Erin Anguiano
2:57.38a
Herriman
108.
10
Rose Oveson
2:58.56a
Juab
109.
11
Kolby Sperry
2:59.32a
Star Valley
110.
10
Tessa Rodgers
3:00.22a
Lander Valley
111.
12
Kaylie Sweat
3:00.58a
Maple Mountain
112.
11
Brinlee McFarlane
3:01.44a
Rock Springs
113.
10
Bridget Johnston
3:01.71a
Westlake
114.
12
Kellie Haddon
3:02.28a
Davis (UT)
115.
10
Erica Orton
3:03.20a
Spanish Fork
116.
10
Rachel Bouley
3:03.57a
Woods Cross
117.
10
Morgan Winterton
3:04.39a
Herriman
118.
10
Sophie Rogers
3:05.71a
Bountiful
119.
10
Abby Tew
3:06.34a
Bountiful
120.
10
Emma Oliver
3:07.56a
Davis (UT)
121.
11
Karley Ludwig
3:07.99a
Skyridge
122.
11
Jessica Vegas
3:08.70a
Davis (UT)
123.
11
Naomi Gehring
3:11.07a
Woods Cross
124.
10
Megan Gentry
3:11.08a
Bountiful
125.
9
Kelli Harker
3:12.21a
Bingham
126.
10
Clara Thompson
3:12.57a
Davis (UT)
127.
10
Hayley Haslam
3:14.71a
West Jordan
128.
9
Hannah Hunsaker
3:15.74a
Star Valley
129.
-
Maci Sorensen
3:17.46a
Herriman
130.
9
Kaitlyn Brin
3:18.45a
Logan
131.
9
Haedyn Buchanan
3:19.04a
Logan
132.
10
Brooke Anderson
3:19.62a
Olympus
133.
12
Ashlyn Fox
3:19.68a
Olympus
134.
12
Claire Dixon
3:24.04a
Skyridge
135.
9
Mellanie Helgesen
3:25.06a
Star Valley
136.
10
Caitlyn Buss
3:29.30a
Skyridge
137.
9
Mary McLaren
3:35.87a
Rock Springs
138.
11
Kirsten Knezovich
3:37.09a
Green River
139.
12
Sabrina Madsen
3:38.36a
Olympus
140.
10
Heather Goff
3:38.42a
Rock Springs
1600 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Whitney Rich
4:56.18a
Bingham
2.
12
Kate Hunter
4:59.08a
Provo
3.
12
Aubrey Argyle
5:04.26a
Davis (UT)
4.
11
McKenna Lee
5:08.93a
Weber
5.
12
Sara Musselman
5:13.52a
American Fork
6.
11
Micaela Rivera
5:15.01a
Herriman
7.
11
Haley Tanne
5:15.75a
Pleasant Grove
8.
12
Rebekah Christensen
5:17.61a
Timpanogos
9.
11
Skye Jeppson
5:18.28a
Pleasant Grove
10.
12
Julie Sumsion
5:18.29a
Springville
11.
12
Miah Weaver
5:19.08a
Davis (UT)
12.
12
Samantha Hollingsworth
5:19.77a
American Fork
13.
12
Laynee Wells
5:21.15a
Desert Hills
14.
11
Lexi Wright
5:21.27a
American Fork
15.
11
Madison Moffitt
5:22.38a
Timpanogos
16.
11
Camille Wirthlin
5:22.39a
Maple Mountain
17.
10
Kalii Caldwell
5:22.56a
Ogden
18.
10
Abby Jensen
5:22.63a
Westlake
19.
12
Hannah Branch
5:26.74a
Corner Canyon
20.
10
Kelli Holiday
5:27.39a
Cody
21.
11
Kiana Campbell
5:27.94a
Maple Mountain
22.
11
Tess McInelly
5:28.17a
Maple Mountain
23.
12
Haylee Downey
5:28.19a
Davis (UT)
24.
11
Anna Sanford
5:28.30a
Highland
25.
11
Sarah Waddoups
5:28.44a
Davis (UT)
26.
11
Katie Duckworth
5:29.37a
Olympus
27.
10
Jade Lily Poulton
5:29.78a
Desert Hills
28.
12
Madison Carr
5:30.11a
Park City
29.
-
Riley Smith
5:31.04a
Pvh Wyoming
30.
10
Breila Fuller
5:31.11a
Evanston Senior
31.
12
Grace Neuenschwander
5:31.69a
Davis (UT)
32.
11
Alexis Watson
5:32.81a
Skyridge
33.
10
Ella Park
5:32.84a
Springville
34.
11
Aleahlani Farnsworth
5:32.85a
Maple Mountain
35.
11
Megan Nielsen
5:33.66a
Herriman
36.
10
Rachel Margetts
5:34.13a
Bingham
37.
10
Bailey Brinkerhoff
5:34.63a
Desert Hills
38.
10
Alena Starks
5:34.84a
Weber
39.
12
Bonnie Schellenberg
5:36.00a
American Fork
40.
11
Raili Jenkins
5:37.17a
Corner Canyon
41.
10
Alicia Halverson
5:37.87a
Davis (UT)
42.
12
Jenna Connell
5:38.13a
Davis (UT)
43.
12
Katie Bradshaw
5:38.72a
American Fork
44.
10
Abbey Blair
5:39.26a
Ogden
45.
11
Emily Stowers
5:39.87a
Skyridge
46.
12
Abby Lawrence
5:40.19a
Davis (UT)
47.
10
Jennica Robinson
5:40.42a
Davis (UT)
48.
11
Nicole Sheridan
5:40.44a
Pleasant Grove
49.
10
Emmy Heywood
5:40.55a
Star Valley
50.
10
SeOnna Southwick
5:40.68a
Unattached
51.
10
Mya McKown
5:40.86a
Pleasant Grove
52.
10
Chloe Kockler
5:41.19a
Desert Hills
53.
9
Hannah Pope
5:41.37a
Weber
54.
9
Kate Thomas
5:42.18a
Olympus
55.
11
Hannah Tallerico
5:42.31a
Star Valley
56.
10
Macie Barney
5:42.84a
Desert Hills
57.
10
Madison Hess
5:43.07a
American Fork
58.
10
Abby Trudeau
5:45.42a
Ogden
59.
11
Cassie Johnsen
5:45.61a
Olympus
60.
11
Allison Rowley
5:45.70a
Westlake
61.
10
Ashlyn Patterson
5:46.02a
Timpanogos
62.
10
Ellie Lundgreen
5:46.15a
Davis (UT)
63.
9
Danielle Shock
5:46.18a
Westlake
64.
9
LorraLyn Bronson
5:46.77a
Juab
65.
10
Maura Williams
5:47.13a
Juab
66.
10
Erika Olsen
5:47.15a
Pleasant Grove
67.
10
Abby Rasmussen
5:47.34a
Olympus
68.
12
Katie Phipps
5:47.66a
Spanish Fork
69.
10
Abi Waddoups
5:47.68a
Davis (UT)
70.
10
Allison Ely
5:47.98a
Bingham
71.
9
Bonita Gray
5:48.36a
Davis (UT)
72.
11
Zoe Hales
5:48.41a
Stansbury
73.
10
Laurie Murphy
5:48.62a
Bountiful
74.
11
Kate Stuart
5:48.72a
Davis (UT)
75.
10
Kaitlyn Gee
5:49.05a
Springville
76.
12
Charlene Brown
5:49.21a
Riverton
77.
10
Brooke Larsen
5:49.57a
Ogden
78.
10
Anna-Sophia Rorrer-Warren
5:50.51a
Bountiful
79.
11
Morgan Farley
5:50.77a
Timpanogos
80.
11
Faith Wagstaff
5:51.02a
Woods Cross
81.
10
Haley Rountree
5:51.66a
Desert Hills
82.
10
Rebecca Teeples
5:51.70a
American Fork
83.
11
Lacie Evans
5:51.85a
American Fork
84.
11
Aubree Covington
5:52.11a
Corner Canyon
85.
11
Dani Christlieb
5:52.22a
American Fork
86.
12
Madison Marrott
5:52.33a
American Fork
87.
10
Mackenzie Hess
5:52.73a
American Fork
88.
11
Brittin Roth
5:53.88a
Westlake
89.
10
Rosalind Schraedel
5:54.01a
Davis (UT)
90.
12
Gaven Murphy
5:54.69a
Riverton
91.
11
Sara Miller
5:55.06a
Davis (UT)
92.
12
Malaree Wood
5:55.52a
Davis (UT)
93.
11
Eden Rasmussen
5:55.91a
Olympus
94.
12
Abbey Greenhalgh
5:56.09a
Syracuse
95.
12
Mikaela Jorgensen
5:56.14a
Herriman
96.
10
Allie Green
5:56.20a
American Fork
97.
10
Kaisa Arnell
5:56.27a
Green River
98.
10
Armelia Johnson
5:56.34a
Box Elder
99.
12
Emma Russell
5:56.48a
American Fork
100.
11
Raechel Hunsaker
5:57.16a
Timpanogos
101.
-
Eliza Lindstrom
5:57.57a
Unattached
102.
10
Trysta Stingley
5:57.62a
Riverton
103.
10
Megan Allart
5:57.91a
Davis (UT)
104.
9
Ashley Rich
5:58.20a
Bingham
105.
10
Amanda Hatch
5:58.74a
Ogden
106.
11
Liza Greene
5:59.02a
Park City
107.
12
Emma Clove
5:59.04a
Davis (UT)
108.
11
Madison Norris
5:59.11a
Manti
109.
12
Elina Magistro
5:59.32a
Mountain View
110.
12
Danielle Coccimiglio
5:59.45a
Hillcrest
111.
10
Shelbie Hickman
6:00.08a
Timpanogos
112.
9
Jasmin Balahadia
6:00.24a
Davis (UT)
113.
10
Maddie Johnson
6:00.59a
Davis (UT)
114.
-
Lani Rees
6:01.00a
Stansbury
115.
-
Amelia Beazer
6:01.54a
Stansbury
116.
10
Olivia Vasquez
6:02.56a
Davis (UT)
117.
10
Sheilah Cheruiyot
6:02.60a
Wasatch Academy
118.
9
Brooke Kallgren
6:02.68a
Star Valley
119.
11
Kristina Salle
6:02.83a
Westlake
120.
11
Whitney Slater
6:02.84a
Juab
121.
9
Ashley Lagat
6:02.96a
Wasatch Academy
122.
10
Mikayla Kimball
6:03.09a
Corner Canyon
123.
10
Martha Pieper
6:03.15a
Star Valley
124.
12
Jenna Draney
6:03.41a
Star Valley
125.
11
Caroline Cochran
6:04.06a
Westlake
126.
10
Megan Muir
6:04.27a
Corner Canyon
127.
12
Louisa Twitchell
6:04.36a
Davis (UT)
128.
9
Sydney Chatfield
6:04.81a
Riverton
129.
12
Brittin Morrison
6:05.14a
Westlake
130.
12
Lara Ferrin
6:05.44a
Syracuse
131.
10
Autumn Taylor
6:05.69a
Davis (UT)
132.
10
Jane Anderson
6:05.93a
Davis (UT)
133.
12
Amanda Ruvalcaba
6:05.97a
Davis (UT)
134.
11
Daisy Townshend
6:06.03a
Park City
135.
11
Kileyann Wilson
6:06.31a
American Fork
136.
-
Belle Barlow
6:06.46a
Unattached
137.
11
Jennifer Nuttall
6:06.54a
Timpanogos
138.
11
Bethany Graham
6:06.72a
Maple Mountain
139.
10
Juliana Banks
6:06.77a
Cottonwood
140.
12
Sara Diggins
6:07.16a
Hillcrest
141.
12
Tilda Wilson
6:07.75a
Highland
142.
11
Erin Berry
6:07.76a
Davis (UT)
143.
12
Mia Shumway
6:07.93a
Star Valley
144.
11
Hailey Sherman
6:08.43a
Cyprus
145.
11
Sage Chatterton
6:08.80a
Olympus
146.
9
Shaelee Angell
6:08.85a
Star Valley
147.
11
Rachel Macdonald
6:08.95a
Skyridge
148.
9
Makenzie Lawson
6:09.19a
Corner Canyon
149.
12
Sarah Ferrell
6:09.87a
Davis (UT)
150.
10
Emily Terry
6:10.31a
Woods Cross
151.
11
Hannah Hall
6:10.83a
Olympus
152.
12
Whitney Walker
6:10.98a
Corner Canyon
153.
10
Chasity Munoz
6:11.11a
Bonneville
154.
12
Julia Critchfield
6:11.16a
Salem Hills
155.
9
Sydney Hedquist
6:12.13a
Davis (UT)
156.
12
Kayli Draney
6:12.19a
Star Valley
157.
10
Kate Young
6:12.40a
Park City
158.
10
Avery Baldwin
6:12.68a
Springville
159.
12
Madison Baker
6:12.69a
Layton
160.
10
Marina Brawand
6:12.70a
Bingham
161.
10
Lauren Carson
6:13.35a
Olympus
162.
12
Vanessa Bentley
6:13.75a
Olympus
163.
10
Hannah McGurk
6:14.31a
Davis (UT)
164.
10
Brook Stratton
6:14.72a
American Fork
165.
11
Masche Osborn
6:15.17a
Stansbury
166.
9
Alexa Peters
6:15.36a
Davis (UT)
167.
12
Chole Browning
6:15.64a
Westlake
168.
9
Whitney Walpole
6:16.20a
Davis (UT)
169.
10
Isabella Van Brocklin
6:16.58a
Davis (UT)
170.
10
Meredith Parker
6:16.93a
Timpanogos
171.
10
Scarlett Sisemore
6:17.11a
Rock Springs
172.
10
Carley Julander
6:17.92a
Box Elder
173.
12
Sydney Hansen
6:18.06a
Syracuse
174.
10
Jaysi Porter
6:18.62a
Davis (UT)
175.
12
Ashley Soares
6:18.80a
Bingham
176.
12
Ardyn Ford
6:18.98a
Highland
177.
11
Jennifer Farfan
6:19.05a
West Jordan
178.
10
Rachel Nielsen
6:19.29a
Cottonwood
179.
10
Lauren McArthur
6:19.71a
Pleasant Grove
180.
10
Bayleigh Parker
6:19.85a
Northridge
180.
10
Miranda Allen
6:19.85a
Stansbury
182.
11
Peyton Gurney
6:20.10a
American Fork
183.
12
Amelia Tew
6:20.14a
Bountiful
184.
10
Sophie Chernosky
6:20.34a
Corner Canyon
185.
11
Micah Harvey
6:20.69a
Evanston Senior
186.
12
Jaycie Hart
6:20.82a
Bonneville
187.
11
Carolyn Allen
6:20.85a
Skyridge
188.
12
Sydney Rayl
6:21.16a
Davis (UT)
189.
-
Madeline Mangum
6:21.36a
Bingham
190.
11
Emma Garrett
6:21.40a
Skyridge
191.
10
Abigail Banks
6:22.30a
Cottonwood
192.
12
Emma Freestone
6:22.56a
Mountain View
193.
11
Scout McMillan
6:22.77a
American Fork
194.
12
Melissa Hancock
6:23.03a
Olympus
195.
9
Izzy Ramos
6:23.18a
Payson
196.
11
Sarah Stringham
6:23.23a
Northridge
197.
9
Kaylia Lundgren
6:23.59a
Westlake
198.
10
Victoria Galley
6:24.45a
Bingham
199.
12
Shauntell Collings
6:26.52a
Herriman
200.
9
Molly Jensen
6:27.14a
Westlake
201.
-
Riley Dayton
6:28.09a
Unattached
202.
11
Alexis Walk
6:28.49a
Evanston Senior
203.
10
Erin Anguiano
6:29.50a
Herriman
204.
10
Maddy Maxwell
6:29.54a
Westlake
205.
9
Abigail Blanchard
6:30.01a
Logan
206.
9
Purity Kattam
6:31.29a
Wasatch Academy
207.
12
Adriana Barcinas
6:31.48a
Syracuse
208.
11
Hadley Gebs
6:31.75a
Evanston Senior
209.
12
Savanna Landvatter
6:31.82a
Westlake
210.
10
Macie Lee
6:32.07a
Westlake
211.
10
Morgan Anderson
6:32.46a
Olympus
212.
11
Bailee Bristol
6:32.54a
Herriman
213.
10
Paige Taylor
6:34.48a
Pleasant Grove
214.
10
Kennedy Kawaguchi
6:34.62a
Northridge
215.
9
Whitlee Rosquist
6:35.44a
Juab
216.
9
Mia Legas
6:36.71a
Orem
217.
10
Bridget Johnston
6:38.10a
Westlake
218.
10
Amy Stevens
6:39.09a
Riverton
219.
10
Sydney Shannon
6:39.14a
Rock Springs
220.
12
Kaylie Sweat
6:39.60a
Maple Mountain
221.
10
Anna Romney
6:39.75a
Herriman
222.
9
Annie Spach
6:39.95a
Logan
223.
11
Mallori Barker
6:40.08a
Stansbury
224.
11
Mabel Wheeler
6:40.15a
Mountain View
225.
9
Felicia Barcinas
6:40.20a
Syracuse
226.
11
Katherine Kieffer
6:41.31a
Westlake
227.
10
Ann Peterson
6:41.84a
Woods Cross
228.
9
Baylee Gillies
6:44.44a
Timpanogos
229.
11
Salena Brito
6:44.75a
Kearns
230.
10
Sophie Rogers
6:45.37a
Bountiful
231.
11
Megan Barlow
6:45.59a
American Fork
232.
10
Amelia Nelson
6:45.64a
American Fork
233.
11
Kolby Sperry
6:46.34a
Star Valley
234.
12
Kellie Haddon
6:46.67a
Davis (UT)
235.
10
Mya Jacobs
6:47.34a
Orem
236.
10
Ilyssa Lee
6:48.70a
Kearns
237.
10
Emily Child
6:48.73a
Syracuse
238.
10
Beckie Snow
6:48.82a
Northridge
239.
10
Christina Truong
6:48.87a
Kearns
240.
12
Mckenzee Dustin
6:50.84a
Woods Cross
241.
12
Morgan Warren
6:51.59a
Bingham
242.
11
Olivia Webb
6:56.39a
Timpanogos
243.
9
Madi Christiansen
6:56.40a
Davis (UT)
244.
10
McKenzie Wagner
6:56.42a
Riverton
245.
10
Emma Oliver
6:56.48a
Davis (UT)
246.
9
Hattie Cavin
7:02.26a
Corner Canyon
247.
9
Mellanie Helgesen
7:02.93a
Star Valley
248.
11
Abigail Smith
7:03.86a
Corner Canyon
249.
10
Melody Wooten
7:04.68a
Spanish Fork
250.
12
McKenna Hatch
7:09.49a
Westlake
251.
10
Emily Burton
7:10.87a
Riverton
252.
9
Adiana Austin
7:13.49a
Skyridge
253.
10
Hayley Haslam
7:17.87a
West Jordan
254.
12
Annika Ohran
7:18.42a
Mountain View
255.
9
Rachel Ball
7:21.48a
Corner Canyon
256.
9
Lucy Horne
7:22.95a
Olympus
257.
10
Brooke Anderson
7:23.59a
Olympus
258.
11
Emily Knight
7:24.09a
Davis (UT)
259.
10
Anavae Remetio
7:24.57a
Syracuse
260.
10
Hannah Hunt
7:24.77a
Syracuse
261.
9
Kennedy Taintor
7:24.85a
Davis (UT)
262.
9
Rachel Rosenberg
7:25.11a
Cottonwood
263.
10
Clara Thompson
7:25.13a
Davis (UT)
264.
9
Tara Jones
7:26.91a
Davis (UT)
265.
9
Hannah Hunsaker
7:27.23a
Star Valley
266.
11
Jessica Vegas
7:28.82a
Davis (UT)
267.
11
Amy Ballard
7:28.94a
West Jordan
268.
10
Taylor Melvin
7:30.70a
West Jordan
269.
10
Kaylee Stettler
7:31.55a
Cottonwood
270.
9
Haedyn Buchanan
7:42.91a
Logan
271.
9
Mary McLaren
7:45.09a
Rock Springs
272.
-
Emily Burgon
7:45.61a
Corner Canyon
273.
12
Claire Dixon
7:48.54a
Skyridge
274.
9
Ellie England
8:00.15a
Corner Canyon
275.
10
Heather Goff
8:09.90a
Rock Springs
276.
10
Cambrie Hansen
8:10.75a
Juab
277.
10
Leesa Tymofichula
8:49.38a
Northridge
3200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
12
Whitney Rich
10:39.63a
Bingham
2.
12
Aubrey Argyle
10:53.34a
Davis (UT)
3.
10
Kate Richardson
11:06.61a
Layton
4.
12
Alison Pray
11:14.03a
Salem Hills
5.
12
Katie Struthers
11:19.84a
Skyridge
6.
11
Camille Wirthlin
11:26.64a
Maple Mountain
7.
-
Abby West
11:33.32a
Wasatch
8.
11
Skye Jeppson
11:35.12a
Pleasant Grove
9.
11
Haley Tanne
11:42.59a
Pleasant Grove
10.
11
Tess McInelly
11:47.36a
Maple Mountain
11.
9
Ruth Wright
11:48.81a
Davis (UT)
12.
12
Bailey Winter
11:51.82a
Fremont
13.
11
Samantha Jacobson
11:53.84a
Riverton
14.
10
Rachel Margetts
11:54.30a
Bingham
15.
10
Alena Starks
11:55.33a
Weber
16.
11
Kennedy Powell
12:04.35a
Union
17.
9
Kate Thomas
12:07.21a
Olympus
18.
12
Katie Christopherson
12:10.85a
Riverton
19.
11
Anna Sanford
12:11.15a
Highland
20.
9
Danielle Shock
12:11.49a
Westlake
21.
12
Kara Johansen
12:12.75a
Riverton
22.
Runner Unknown
12:14.71a
Unattached
23.
10
Jacelin Clayton
12:15.90a
Mountain View
24.
10
Breila Fuller
12:17.32a
Evanston Senior
25.
11
Kate Koger
12:22.59a
Maple Mountain
26.
11
Cassie Johnsen
12:23.09a
Olympus
27.
10
Trysta Stingley
12:27.37a
Riverton
28.
10
Kaisa Arnell
12:27.85a
Green River
29.
11
Hannah Tallerico
12:28.16a
Star Valley
30.
10
Emmy Heywood
12:34.91a
Star Valley
31.
11
Eden Rasmussen
12:40.21a
Olympus
32.
12
Michaela Case
12:43.03a
Westlake
33.
10
Anna-Sophia Rorrer-Warren
12:45.74a
Bountiful
34.
12
Natalie Howell
12:49.10a
Olympus
35.
10
Martha Pieper
12:49.18a
Star Valley
36.
9
Brooke Kallgren
12:50.74a
Star Valley
37.
9
Shaelee Angell
12:51.68a
Star Valley
38.
12
Charlene Brown
12:51.97a
Riverton
39.
10
Maddie Johnson
12:54.41a
Davis (UT)
40.
12
Gaven Murphy
12:56.83a
Riverton
41.
11
Ashley Chugg
12:57.82a
Fremont
42.
Amy Richardson
13:03.52a
Wasatch
43.
10
Lauren Carson
13:05.57a
Olympus
44.
9
Sydney Chatfield
13:06.95a
Riverton
45.
10
Krislynne Wheeler
13:07.55a
Herriman
46.
12
Madelyn Dutton
13:17.41a
Riverton
47.
10
Brynlee Bartlome
13:17.69a
Riverton
48.
12
Marissa Reddish
13:20.11a
Weber
49.
10
Emily Wallgren
13:28.02a
Skyridge
50.
10
Abigail Coleman
13:29.46a
Riverton
51.
9
Isabelle Barlow
13:30.55a
Bountiful
52.
12
Melinda Garrard
13:31.58a
Riverton
53.
12
Julia Critchfield
13:33.89a
Salem Hills
54.
10
Rebecca Cromar
13:35.58a
Salem Hills
55.
11
Emily Bluth
13:42.33a
Riverton
56.
12
Shauntell Collings
13:42.80a
Herriman
57.
11
Micah Harvey
13:44.58a
Evanston Senior
58.
9
Katelyn Williams
13:45.74a
Riverton
59.
10
Katelyn Jaynes
13:46.33a
Riverton
60.
12
Vanessa Bentley
13:47.39a
Olympus
61.
10
Bayleigh Parker
14:03.21a
Northridge
62.
12
Felicity Loveland
14:03.89a
Cody
63.
10
Alee Richards
14:08.74a
Riverton
64.
11
Alexis Walk
14:14.61a
Evanston Senior
65.
9
Annie Spach
14:30.49a
Logan
66.
11
Sarah Skinner
14:31.30a
Riverton
67.
12
Adriana Barcinas
14:35.61a
Syracuse
68.
10
Sydney Shannon
14:35.95a
Rock Springs
69.
11
Hadley Gebs
14:36.70a
Evanston Senior
70.
-
Morgan Newkirk
14:38.61a
Riverton
71.
10
Siarra Glick
14:39.61a
Riverton
72.
9
Felicia Barcinas
14:42.83a
Syracuse
73.
10
Emily Child
14:56.92a
Syracuse
74.
10
Anavae Remetio
15:55.55a
Syracuse
75.
12
McKenna Hatch
15:56.74a
Westlake
76.
10
Macy Griffin
15:59.30a
Davis (UT)
77.
10
Emily Tarr
16:09.30a
Herriman
78.
9
Abbi Bullock
16:09.70a
Herriman
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Finals
x
1.
12
Paige Young
9.26a
Gold Medal Athletics
2.
12
Kayla Rees
9.50a
Syracuse
3.
12
Ruby Jane Matthewson
9.55a
Davis (UT)
4.
11
Alexis Koetitz
9.65a
Box Elder
5.
12
Rachel Whipple
9.69a
Bountiful
6.
12
Ali Egbert
9.76a
Gold Medal Athletics
7.
11
Madeline Martin
9.84a
Hillcrest
8.
10
Sara Davies
9.89a
Syracuse
9.
17-18
Grace Cobabe
9.96a
Mercury Track of Utah
10.
12
Kylie Guymon
10.48a
Wasatch
11.
12
Charley Jordan
20.04a
Olympus
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Prelims
x
1.
12
Charley Jordan
9.28a
Olympus
2.
12
Paige Young
9.44a
Gold Medal Athletics
3.
12
Rachel Whipple
9.58a
Bountiful
4.
12
Jordan Brandt
9.71a
Brighton
5.
10
Sara Davies
9.83a
Syracuse
6.
12
Kayla Rees
9.86a
Syracuse
7.
11
Alexis Koetitz
9.86a
Box Elder
7.
12
Ruby Jane Matthewson
9.86a
Davis (UT)
9.
12
Ali Egbert
10.01a
Gold Medal Athletics
10.
11
Madeline Martin
10.05a
Hillcrest
11.
12
Kylie Guymon
10.16a
Wasatch
12.
17-18
Grace Cobabe
10.23a
Mercury Track of Utah
13.
8
Madison Chance
10.23a
Lander
14.
11
Tess Donaldson
10.47a
Timpanogos
15.
10
Ally Gomm
10.54a
Provo
16.
11
Macady Baxter
10.58a
Salem Hills
17.
12
Maya Smith
10.62a
Mountain View
18.
11
Emma Aldred
10.66a
American Fork
19.
10
Alexia Leland
10.70a
Evanston Senior
20.
11
Becky Swanson
10.72a
Davis (UT)
21.
12
Eliza Morin
10.80a
Green River
22.
10
Makayla Rice
10.81a
Rock Springs
23.
10
Haley Maki
10.82a
Park City
24.
9
Raena Finch
10.84a
Green River
25.
10
Shea Davidson
10.86a
Logan
26.
12
Maggie Scribner
10.94a
Timpanogos
27.
11
Kassidy Webb
10.96a
Davis (UT)
28.
12
Mariah Burnham
10.99a
Spanish Fork
29.
12
Addison Laird
11.14a
American Fork
30.
11
Sarah Drinkall
11.16a
Woods Cross
31.
11
Kristen McCrann
11.25a
Rock Springs
32.
10
Bailey Brandt
11.28a
Brighton
33.
9
Annie Hill
11.28a
Wasatch
34.
11
Mia Barlow
11.30a
Timpanogos
35.
15-16
Kaya Heideman
11.31a
Cheetahs Track Club
36.
10
Makenzie Woolley
11.34a
Desert Hills
37.
11
Courtney Steele
11.39a
Davis (UT)
38.
8
Shelby Steele
11.45a
Davis (UT)
39.
12
Yvette Lazarte
11.46a
Salem Hills
40.
-
Darcie Miles
11.50a
Timpanogos
41.
10
Chloe Taylor
11.56a
Desert Hills
42.
12
Julia Schraedel
11.65a
Davis (UT)
43.
9
Kelsi Yorganson
11.66a
Riverton
44.
12
Devin Zebeleah
11.73a
Mercury Track of Utah
45.
12
McKayla Moon
11.78a
Davis (UT)
45.
Madi King
11.78a
Unattached
47.
11
Kynlee Herd
11.78a
Mountain View
48.
10
Bailey Eaton
11.94a
Brighton
49.
11
Halie Day
11.97a
Riverton
50.
12
Courtney Ashmead
12.01a
Davis (UT)
51.
10
Kaitlyn Hemond
12.08a
Beaver
52.
10
Kylee Hoffman
12.18a
Davis (UT)
53.
10
Savannah Waters
12.21a
Bountiful
54.
11
Laura Raffel
12.36a
Riverton
55.
10
Jimena Campos
12.38a
Green River
56.
Aubre Johnson
12.44a
Unattached
57.
11
Mia Bahr
12.55a
Pleasant Grove
58.
12
Sarah Kennedy
12.58a
Pleasant Grove
59.
9
Makayla Nielsen
12.59a
Riverton
60.
11
Grace Ashcraft
12.82a
Springville
61.
9
Lacey Golding
12.89a
Payson
62.
10
Kiersten McDonald
13.99a
Riverton
63.
10
Natalie Maroney
14.08a
Provo
64.
12
Hannah Jones
14.32a
Pleasant Grove
65.
10
Shelby Click
14.36a
Rock Springs
66.
10
Shaylah Barnett
15.30a
Davis (UT)
4x200 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
1:47.96a
Box Elder
2.
Relay Team
1:48.08a
Syracuse
3.
Relay Team
1:49.81a
Mercury Track of Utah
4.
Relay Team
1:50.55a
Davis (UT)
5.
Relay Team
1:51.98a
Davis (UT)
6.
Relay Team
1:52.80a
Park City
7.
Relay Team
1:53.48a
Westlake
8.
Relay Team
1:53.61a
Riverton
9.
Relay Team
1:54.29a
Bountiful
10.
Relay Team
1:56.54a
Rock Springs
11.
Relay Team
1:56.66a
Cheetahs Track Club
12.
Relay Team
1:57.14a
Davis (UT)
13.
Relay Team
1:57.86a
Skyridge
14.
Relay Team
2:01.85a
Green River
15.
Relay Team
2:03.45a
Davis (UT)
16.
Relay Team
2:05.23a
Bountiful
17.
Relay Team
2:06.17a
Riverton
18.
Relay Team
2:11.13a
Riverton
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
4:03.40a
Syracuse
2.
Relay Team
4:05.38a
Davis (UT)
3.
Relay Team
4:16.24a
Olympus
4.
Relay Team
4:23.66a
Bountiful
5.
Relay Team
4:24.40a
Provo
6.
Relay Team
4:24.41a
Rock Springs
7.
Relay Team
4:24.79a
Davis (UT)
8.
Relay Team
4:27.52a
Bingham
9.
Relay Team
4:37.19a
Spanish Fork
10.
Relay Team
4:56.96a
Bountiful
--
Relay Team
DNF
Cody
4x800 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
9:58.23a
Weber
2.
Relay Team
9:58.37a
Pleasant Grove
3.
Relay Team
10:03.77a
Davis (UT)
4.
Relay Team
10:19.95a
Ogden
5.
Relay Team
10:40.60a
Springville
6.
Relay Team
10:57.26a
Davis (UT)
7.
Relay Team
10:58.94a
Riverton
8.
Relay Team
11:03.82a
Maple Mountain
9.
Relay Team
11:07.47a
Park City
10.
Relay Team
11:10.40a
Bountiful
11.
Relay Team
11:34.49a
Pleasant Grove
12.
Relay Team
11:40.34a
Northridge
13.
Relay Team
11:58.59a
Cottonwood
14.
Relay Team
11:58.89a
Syracuse
Shot Put
- 4kg
Varsity
- Finals
x
1.
12
Tori Bailey
39-08.50
Herriman
2.
10
Courtney Smith
36-03.75
Rock Springs
3.
12
Darcy Allen
35-10.75
Bingham
4.
11
Miley Houghton
35-07.00
Salem Hills
5.
11
Mary Page
35-04.00
Davis (UT)
6.
11
Natasha Young
34-03.25
Green River
7.
11
Leila Martinez
32-03.50
Evanston Senior
8.
10
Olivia Worlton
31-07.25
Herriman
9.
10
Megan Bradford
30-05.00
Rock Springs
Shot Put
- 4kg
Varsity
- Prelims
x
1.
12
Tori Bailey
39-08.50
Herriman
2.
10
Courtney Smith
36-03.75
Rock Springs
3.
12
Darcy Allen
35-10.75
Bingham
4.
11
Miley Houghton
35-07.00
Salem Hills
5.
11
Mary Page
35-04.00
Davis (UT)
6.
11
Natasha Young
34-03.25
Green River
7.
11
Leila Martinez
32-03.50
Evanston Senior
8.
10
Olivia Worlton
31-07.25
Herriman
9.
10
Megan Bradford
30-05.00
Rock Springs
10.
11
McKenna Bournazian
29-08.00
Rock Springs
11.
11
Emily Miller
29-04.00
Pleasant Grove
12.
10
Maxima Basada
28-10.00
Syracuse
13.
12
Rylee Guertzgen
28-07.50
Evanston Senior
14.
11
Hailey Bradley
28-04.00
Salem Hills
15.
12
Devyn Williams
28-02.75
Rock Springs
16.
11
Sara Thompson
28-00.50
Rock Springs
17.
12
Megan Hutchins
28-00.00
Timpanogos
18.
10
Anna George
27-10.00
Rock Springs
19.
11
Lauren Olsen
27-01.00
Woods Cross
20.
12
Megan Ratz
26-11.00
Woods Cross
21.
10
Madeline Conrad
26-08.00
Davis (UT)
22.
10
Tiera Maile
26-07.00
Timpanogos
23.
-
Amalie Endresen
26-06.00
Herriman
24.
10
Shelynd Halls
25-06.25
Rock Springs
25.
11
Haley Langford
24-04.75
Evanston Senior
26.
12
Kylee Lapp
23-10.00
Rock Springs
27.
9
Trinity Chrisawn
23-01.50
Rock Springs
28.
10
Josie Johnson
22-08.25
Rock Springs
29.
10
Kim Peterson
22-07.00
Green River
30.
10
Kyrene Galanis
22-06.00
Herriman
31.
11
Kaity Smith
21-10.00
Salem Hills
31.
10
Taylor Nash
21-10.00
Davis (UT)
33.
10
Cassidy Gomez
21-06.75
Green River
34.
11
Tyla Duran
21-01.25
Riverton
35.
11
Whitney Smith
21-00.00
Timpanogos
36.
9
Allison McConnel
20-07.00
Rock Springs
37.
10
Janae Neff
20-04.75
Green River
38.
10
Cambrie Hansen
19-01.25
Juab
39.
11
Sofia Jimenez
18-06.25
Herriman
40.
10
Olivia Spears
18-00.00
Rock Springs
41.
10
Katelin Valdez
17-10.00
Rock Springs
42.
9
Kiera Edmonds
17-06.00
Green River
43.
11
Melissa White
16-06.50
West Jordan
44.
11
Evelyn Martinez
16-06.00
Rock Springs
45.
10
McKayla Cuthbertson
14-07.00
Green River
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
12
Eliza Morin
5-00.00
Green River
2.
10
Katelyn Lungren
5-00.00
Westlake
3.
11
Kaleigh Southwick
4-10.00
Weber
4.
11
Kimberlin Cox
4-10.00
Davis (UT)
5.
10
Cassidy Henderson
4-10.00
Herriman
6.
9
Lauren Rawlings
4-08.00
American Fork
7.
12
Josiah Williams
4-08.00
Box Elder
8.
9
Raena Finch
4-08.00
Green River
9.
10
Carly Koehler
4-08.00
Kearns
9.
12
Kaylee Gerlach
4-08.00
Box Elder
9.
11
Saselah Goulding
4-08.00
Desert Hills
10.
11
Malia Fisher
4-08.00
Timpanogos
13.
11
Aubrie Robinson
4-06.00
Westlake
13.
10
Rebecca Cromar
4-06.00
Salem Hills
13.
11
Emily Miller
4-06.00
Pleasant Grove
13.
9
Emma Burnham
4-06.00
Spanish Fork
17.
12
Allison Gygi
4-04.00
Olympus
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
12
Brielle Carr
11-00.00
Herriman
2.
9
Hannah Stetler
11-00.00
Bingham
3.
12
Camilla Moses
10-00.00
Syracuse
4.
-
Kendra Earl
9-06.00
Utah Pole Vault Acad...
5.
11
Tara Sharp
9-00.00
Hillcrest
6.
11
Anna Parkinson
9-00.00
Riverton
7.
12
Ashley Taylor
9-00.00
Davis (UT)
8.
12
Kaylee Gerlach
9-00.00
Box Elder
9.
12
Hailee Swank
8-06.00
Syracuse
9.
12
Cassie Childs
8-06.00
Lone Peak
9.
17-18
Lisette Golightly
8-06.00
Utah Pole Vault Acad...
12.
9
India Ortiz
8-00.00
Utah Pole Vault Acad...
12.
12
Ashley Harris
8-00.00
Davis (UT)
12.
12
Kyli Yorgason
8-00.00
Riverton
15.
11
Ali Lange
7-00.00
Rock Springs
15.
11
Emilee Benedict
7-00.00
Evanston Senior
15.
11
Katie Fielden
7-00.00
Davis (UT)
15.
-
Sabrina Fairbanks
7-00.00
Lone Peak
19.
-
Megan Dalley
6-06.00
Utah Pole Vault Acad...
19.
9
Kelsi Yorganson
6-06.00
Riverton
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
12
Jentry Skidmore
18-03.00
Syracuse
2.
11
Adara Christensen
16-07.00
Westlake
3.
11
Julia Miller
16-05.50
Bountiful
4.
11
Krista Farley
16-03.00
Weber
5.
10
Sara Davies
16-02.50
Syracuse
6.
10
Brittany Cardall
16-02.00
Syracuse
7.
12
Caroline Iverson
15-07.50
Box Elder
8.
17-18
Grace Cobabe
15-02.50
Mercury Track of Utah
9.
10
Kjarste Schaerrer
14-10.50
Timpanogos
Long Jump
Varsity
- Prelims
x
1.
12
Jentry Skidmore
17-11.00
Syracuse
2.
11
Julia Miller
16-05.50
Bountiful
3.
11
Krista Farley
16-02.50
Weber
4.
10
Brittany Cardall
15-11.00
Syracuse
5.
10
Sara Davies
15-09.00
Syracuse
6.
12
Caroline Iverson
15-07.50
Box Elder
7.
11
Adara Christensen
15-03.50
Westlake
8.
17-18
Grace Cobabe
15-00.00
Mercury Track of Utah
9.
10
Kjarste Schaerrer
14-10.50
Timpanogos
10.
12
Devin Zebeleah
14-10.00
Mercury Track of Utah
11.
12
Morgan Atkinson
14-09.00
Quickfeet
12.
11
Emily Miller
14-08.50
Pleasant Grove
13.
11
Kassidy Webb
14-07.00
Davis (UT)
14.
11
Lauren Hoyt
14-05.00
Green River
15.
12
Hallie McKell
14-04.50
Mountain View
16.
11
Gwyn Romrell
14-03.00
Riverton
17.
12
Annalise Lont
14-01.75
Mercury Track of Utah
18.
12
Shambrea Ogden
13-11.50
Riverton
19.
11
Lauren Olsen
13-11.00
Woods Cross
20.
11
Whitney Smith
13-10.00
Timpanogos
21.
11
Laura Raffel
13-06.50
Riverton
21.
9
Rachel Shuler
13-06.50
Rock Springs
23.
-
Glory Thomas
13-06.00
Timpanogos
24.
10
Kiersten McDonald
13-02.25
Riverton
25.
9
Lacey Golding
12-05.00
Payson
26.
10
Kyla Essex
11-10.25
Davis (UT)
27.
12
Maya Hopkinson
11-06.50
Mercury Track of Utah
28.
11
Lauren Spackman
11-03.75
Davis (UT)
29.
12
Lauryn White Buffalo
10-10.00
Riverton
30.
11
Julia Klingbeil
10-06.50
Riverton
31.
10
Stephanie Smith
10-05.00
Payson
--
11
Grace Ethington
ND
Spanish Fork
--
11
Rachael Reeder
ND
West
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
11
Leila Martinez
37-11.00
Evanston Senior
2.
12
Jentry Skidmore
32-01.00
Syracuse
3.
10
Kaitlyn Hemond
31-03.00
Beaver
4.
10
Sara Davies
31-00.50
Syracuse
5.
10
Ashley Fry
30-09.75
Evanston Senior
6.
11
Kassidy Webb
30-06.00
Davis (UT)
7.
10
Kia Comstock
28-00.25
Rock Springs
8.
11
Kirsten Knezovich
27-05.00
Green River
9.
10
Kyla Essex
26-08.00
Davis (UT)
Triple Jump
Varsity
- Prelims
x
1.
11
Leila Martinez
37-11.00
Evanston Senior
2.
12
Jentry Skidmore
32-01.00
Syracuse
3.
10
Kaitlyn Hemond
31-03.00
Beaver
4.
10
Sara Davies
31-00.50
Syracuse
5.
10
Ashley Fry
30-09.75
Evanston Senior
6.
11
Kassidy Webb
30-06.00
Davis (UT)
7.
10
Kia Comstock
28-00.25
Rock Springs
8.
11
Kirsten Knezovich
27-05.00
Green River
9.
10
Kyla Essex
26-08.00
Davis (UT)
Hashtags
#uhstca
#indoor-invitational
#utah
0 shares:
UHSTCA Indoor Invitational
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for UHSTCA Indoor Invitational
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
2014
1
1
2013
1
1
Show 4 more
Hashtags
#uhstca
#indoor-invitational
#utah
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!